Presunúť na hlavný obsah

5 tipov pre rast obočia, po akom ste vždy túžili: Zvládnete to aj doma v kúpeľni a efekt je dokonalý

Krása

Ak túžite po peknom, symetrickom a hustom obočí, máme pre vás zopár trikov, ako ho dosiahnuť.

 

1. Ricínový olej

Docieliť hustejšie obočie môžete práve vďaka tomuto jednoduchému olejčeku. Votrite ho každý večer obočia po odlíčení. Ricínový olej je dobre známy svojimi účinkami na rast rias a obočia. Výsledky uvidíte v priebehu pár mesiacov. 

2. Vazelína

Táto nenápadná pomôcka, zabezpečí hydratáciu obočia a zanechá ho rovné a pevné, zároveň si ponechá prirodzený vzhľad, no bude fixované. Naneste malé množstvo na obočie 3-4 krát denne. Počas 3 mesiacov by si  sa mal dosiahnuť požadovaný výsledok. 

3. Šťava z cibule

Toto je ešte babský recept, ktorý používali generácie pred nami. Šťava z cibule je vraj skvelá na podporu rastu vlasov a rovnako účinná je aj na obočie. Aplikujte ju a nechajte pôsobiť približne hodinu a dôkladne umyte. Robte to ako kúru dvakrát týždenne.

4. Rastové séra

Keď nastane poškodenie obočia v dôsledku nesprávnej starostlivosti, jeho rast môžete podporiť aj špeciálnymi sérami na zahustenie. Ideálne je ak volíte tie bez konzervantov (parabénov), ktorých účinky sú dokázané klinickými štúdiami. Musíte byť trpezlivá. Pri rutinnej každodennej aplikácii, sa efekt zväčša dostaví do 4 týždňov. 

Mohlo by vás zaujímať: 5 najsilnejších zbraní anti-ageingu: Toto naozaj funguje, hovorí dermatologička

5. Laminácia

Ak si neviete dať rady doma, výbornou voľbou, ktorá vám zaručene pomôže je laminácia. "Laminácia obočia je metóda, ktorá k nám prišla z Ruska. Ide o bezbolestnú procedúru na vytvarovanie obočia, ktorá zvýrazní jeho prirodzený tvar, intenzitu a farbu. Vhodná je pre ženy s neposlušným a hustým obočím, ale naopak aj s asymetrickým, či príliš tenkým a nevýrazným obočím. Laminácia pritom chĺpky nielen zvýrazní, ale taktiež podporí ich kvalitu a rast. Je rovnako vhodná pre ženy aj mužov," vysvetľuje Jozef Harhovský, majiteľ salónu Runway care and beauty.

Proces laminácie prebieha v niekoľkých krokoch:

  1. Obočie sa očistí od zvyškov make-upu a odmastí sa. Základom celého procesu sú dva prípravky. Prvý chĺpky zmäkčí, vďaka čomu sú poddajnejšie a je jednoduchšie ich začesať do požadovaného tvaru. Prípravok sa necháva pôsobiť pod fóliou, obočie sa raz za čas prečeše.
  2. Druhý prípravok vyčesané chĺpky zafixuje, fixátor sa tiež necháva pôsobiť pod fóliou.
  3. Ďalším krokom je nafarbenie obočia. 
  4. Na záver sa nanesie keratínová výživa, ktorá podporí rast a spevnenie chĺpkov.

Prečítajte si: Nová pokožka po lete: Tieto 3 procedúry prinavrátia pleti hydratáciu a jas, zároveň zredukujú škvrny

Prečo sa rozhodnúť práve pre lamináciu?

  • dlhodobo upravené obočie
  • prirodzený výsledok
  • posilnenie a podpora rastu chĺpkov
  • bezbolestná metóda

- Najčítanejšie -