Presunúť na hlavný obsah

Dokonalý nahý make-up: Dodržiavajte týchto 5 pravidiel

Krása

Líčenie, ktoré nechá vyniknúť vašu prirodzenú krásu a zakryje nedokonalosti. To je dôvod, prečo ho všetci milujú.

Nie je to len o tom, aké produkty dáte na seba. Príprava na tento druh líčenia začína niečím iným. Aké sú teda pravidlá, ktorých by ste sa mali držať?

1. Čistenie

Absolútny základ a hlavne pre ženy,ktoré nemajú dokonalú pleť je to nezbytnosť. Ak nepatríte medzi tie šťastlivky, ktoré majú dokonalú pokožku, nemusíte zúfať.V prvom rade by si však každá žena s problematickejším typom pleti mala uvedomiť, že dokonalé zakrytie nedostatkov nestačí. Dôležitejšie, ako investícia do kvalitného krycieho mejkapu, je ošetrenie pleti. Všetky kozmetičky sa zhodnú v tom, že každý mesiac by ste sa mali zveriť do rúk odborníkov. A okrem toho je dôležitá aj domáca starostlivosť. Čistenie pleti každý deň, dostatočná hydratácia a peeling raz do týždňa by mali byť samozrejmosťou. A dokonalé odlíčenie tiež.

Prečítajte si: Ženy a ich najväčší strašiak, vrásky. Toto sú najväčšie mýty, ktoré o nich počúvate, no veriť by ste im nemali

2. Rozhodujú pomôcky

Okrem kvalitného mejkapu a podkladovej bázy sa vám môže vyplatiť aj investícia do profesionálnych štetcov. Minimálne dva – mejkapový a púdrový, by si mali nájsť miesto v kozmetickej taške aj u vás. Okrem nich však netreba zabúdať aj na ich čistenie. Na hygienu by práve ženy s problematickou pleťou mali dbať ešte viac.

3. Základná výbava

Podkladová báza, korektor, mejkap a transparentný fixačný púder. To sú najpotrebnejšie a najdôležitejšie veci, pomocou ktorých si môžete vytvoriť dokonalú pleť. A do tohto zoznamu by sme pridali ešte jeden tip navyše – rozjasňovač, ktorý vďaka technológie „hviezdneho prachu“ napomáha rozjasniť aj tú najunavenejšiu pleť. Skvelý pomocník práve na zimné mesiace.

Mohl by vás zaujímať: Ako zatočiť s celulitídou: Lekárka má pre vás najúčinnejšie tipy od domácich produktov až po procedúry, ktoré fungujú

4. Upravené obočie

Nahý make-up nechá vyniknúť každý jeden detail vašej tváre a teda pozornosť sa sústredí aj na túto časť. Obočie je v centre záujmu u nejakú tú chvíľu. Upravené (resp. neupravené), vyčesané a zafixované. Také by malo byť aj to vaše pri tomto líčení.

5. Dokonalý tón pleti

A teraz sa môžete pustiť do samotného líčenia. Ako prvé by ste mali pleť dôkladné nakrémovať a aplikovať podkladovú bázu. Potom sa snažte zjdednotiť tón pleti tým, že make-up nanesiete len na problematické miesta a pomocou štetca rozotriete dostratena. Potom aplikujte svetlý korektor na dokonale zamaskovanie nedostatkov, púder na zjdenotenie. Takto vytvoríte absolútny základ.

Neprehliadnite: 5 neodmysliteľných pomocníkov pri líčení: Toto by malo byť taktiež základom vašej kozmetickej tašky

- Najčítanejšie -