Presunúť na hlavný obsah

Anti-age a nová tvár na počkanie: Dokážete to aj bez skalpela a doma v kúpeľni, tvrdí dermatologička

Krása

Ubrať vek si môžete nielen pomocou estetickej medicíny, ale aj doma v kúpeľni. Pozrite sa na overené rady dermatologičky.

Pleť je zrkadlom nášho zdravia a pamätá si viac ako by sme chceli

Avšak starnutie je len jedna z príčin, ktorá nám takýmto spôsobom poznačí pokožku. Oveľa intenzívnejšie si škodíme vlastnými zlozvykmi, hoci si to mnohokrát ani neuvedomujeme. Pokiaľ sa teda chcete zbaviť neželaných mapiek na tvári a zbytočných známok starnutia, či vrások, vieme ako na to. Úplne postačí, ak prestanete robiť určité veci. 

Čítajte tiež: Najbohatší proteín v tele, ktorý je kľúčom k mladosti: Takto zvýšite jeho príjem v strave a spomalíte starnutie

"Začať treba v kuchyni a následne sa môžete realizovať v kúpeľni. Dobrá životospráva je totiž naozaj v starostlivosti o pleť kľúčová. To čo jej škodí zo všetkého najviac, je biely cukor. Práve ten je jedným z hlavných nepriateľov. Ak ho zo svojho jedálnička vylúčite úplne, zamedzíte tvorbe vrások, eliminujete akné, predídete predčasnému starnutiu pokožky. Cukor je zodpovedný aj za to, že vám klesá pružnosť pokožky a tvárová časť oveľa skôr zostáva ochabnutá," vysvetľuje na úvod dermatologička MUDr. Darina Kniažková. 

Neprehliadnite: Mesačný detox, vďaka ktorému sa zbavíte celulitídy: 5 potravín vám v tom pomôže a svoj boj máte vopred vyhraný

"Skúste ho nahradiť zdravšími alternatívami ako je med, javorový alebo ryžový sirup. Uvidíte, že pokožka sa vám poďakuje. Samozrejme, nebude to na počkanie, avšak verte, že po pár mesiacoch uvidíte výsledky. Ako prvé, sa dostaví výrazné zlepšenie čistoty pokožky, zatvoria sa póry a zmiznú zapálené vyrážky. Druhým krokom je práve úbytok vrások."

Overený tip ako si pomôcť v eliminácii vrások, s dlhodobým efektom

Medová domáca maska ako malý zázrak

Med je plný fyto-nutrientov, liečivých enzýmov a antibakteriálnych zložiek. Všetky jeho účinky, dokáže ľahko preniesť aj na pleť. Je výborným prostriedkom ako eliminovať zápalové procesy, predísť vzniku nových komedómov a zároveň aj pomáha eliminovať vznik nových mimických vrások. 

Takto si ju ľahko pripravíte aj doma:

  • tri lyžice medu
  • polovica banánu
  • pár kvapiek citróna
  • dve lyžičky olivového oleja

Vymiešate tuhšiu mastu, aplikujete na tvár a necháte pôsobiť 15 - 20 minút. Používajte ju aspoň 3-4krát do mesiaca. Základom pri daných domácich produktoch je totiž pravidelnosť. Vďaka nej dokáže dosiahnuť požadovaný efekt oveľa skôr, ako ste zrejme predpokladali. 

- Najčítanejšie -