Presunúť na hlavný obsah

Ak vylúčite zo svojho jedálnička túto potravinu, podarí sa vám konečne schudnúť: Patrí medzi najproblematickejšie

Chudnutie a diéty

Hoci niektoré potraviny mnohé milujeme, ak chceme získať nádhernú figúru, treba sa ich na istý čas vzdať. Inak to žiaľ nejde. Čo nám robí vrámci spaľovania, najväčšie problémy a prečo?

Pravidelným pohybom síce môžete dosiahnuť štíhlu postavu, ale ak nebudete svoje telo počúvať, dokonalé krivky, nedocielite nikdy. Niektoré potraviny sú naozaj tabu, či sa vám to páči alebo nie.

Skúste aspoň na dva týždne vylúčiť zo svojho jedálnička jedlá, obsahujúce bielu múku a efekt uvidíte takmer okamžite. Aj odborníci sa zhodujú, že strava tvorí  70-80% úspechu na ceste za redukciou hmotnosti.

Kvalitný jedálniček, cvičenie a dobrá živostospráva sú na dosiahnutie dokonalej postavy jednoducho nevyhnutné

"Áno, biela múka, aj keď ja osobne tvrdím, že akákoľvek múka, znamená pri chudnutí problém. Ideálne je vynechať ju úplne. Cestoviny, pizza, chlieb, pečivo, to všetko bude pre vás tabu. Ale verte, že to stojí za to. Ono tieto výrobky sú samé o sebe ťažko stráviteľné, obsahujú množstvo tukov a energiu, ktorú prijímate, naozaj ťažko spotrebujete."

Prečítajte si: Mirka vyrába domáce pleťové masky, jej rady si obľúbilo tisíce žien: Nie každá drahá kozmetika, ktorú si kúpite, je efektívna

"Netreba zabúdať na to, že do kategórie nevhodných potravín, nepatrí len čokoláda a fastfoody. Múka je podľa mojich skúseností oveľa väčší problém, vrámci zhadzovania kilogramov. Je žiaľ tou nežiaducou zložkou, ktorá zasahuje do látkovej premeny cukrov, kožných buniek a podporuje vznik akné a celulitídy," prezrádza fitness tréner Igor Larkovič.

Ak začnete vo väčšom množstve prijímať prioritne zelenú zeleninu, čerstvé ovocie, bohaté bielkoviny, komplexné sacharidy, jedlá, ktoré majú prirodzené omega-3 mastné kyseliny a dostatok čistej vody, budete sa cítiť podstatne lepšie. Zmizne pocit nafúknutia, vaše telo sa postupne odvodní, pokožka sa začne zvnútra čistiť a celkovo na sebe budete pozorovať veľké zmeny. Samozrejme tie pozitívne. 

Neprehliadnite: Lekárska, prírodná, bio, či raw: Ktorá kozmetika prináša pre pleť najviac benefitov? 

"Múku dokážete nahradiť kvalitným proteínom a je to naozaj nielen chutná, ale aj zdraviu prospešná varianta. Všetko je to o zvyku. Podľa mojich skúseností, stačí 21 dní na to, aby sme dokázali zmeniť svoje návyky. Ak to zvládnete, k starému životnému štýlu sa už nevrátite."

- Najčítanejšie -