Presunúť na hlavný obsah

Mucín ako vzácna a zázračná pleťová ingrediencia: Kórejky na neho nedajú dopustiť, vďaka nemu ich netrápia vrásky

Móda

Slimačí mucín, známy aj ako slimačí sliz, sa v kozmetickom priemysle dostáva na popredné miesta. Ide o ingredienciu, ktorá by vraj v luxusnej starostlivosti o pleť nemala chýbať. Aké sú jeho benefity a čo všetko ním dokážeme riešiť? Spýtali sme sa odborníčky.

Slimačí sliz je nabitý výživnými látkami, ako sú kyselina hyalurónová, glykoproteín či peptidy 

Pozitívne účinky slimačieho mucínu poznal už kedysi Hippokrates. On sám z neho vyrábal mastičky, ktoré používal na liečbu poškodenej pokožky svojich pacientov. Dokázateľne totiž badal veľmi dobré hojivé a regeneračné účinky, tejto zložky. Jeho silu využívali aj pestovatelia ruží, ktorí mali kvôli práci pravidelne doráňané ruky. Vďaka sekrétu, ktorý je slimákmi vylučovaný, sa ich koža rýchlejšie dávala do poriadku.

Čítajte tiež: Pleťové séra pre ženy po 30-tke: Čím skôr začnete, tým viac rokov si ušetríte a budete viditeľne mladšia

A hoci v Európe nebol dlho mucín populárny, skôr si našiel obľúbenosť u žien v Japonsku či Južnej Kórei, dnes je všetko inak. V súčasnosti sa pridáva do pleťových krémov, sér, rôznych masiek aj krémov na ruky. 

"Slimačí sekrét je látkou, ktorú produkujú slimáky. Získava sa úplne prirodzenou cestou zo záhradných slimákov. Sliz je zbieraný do sklenených nádob, následne prechádza očistným procesom, pasterizáciou a v poslednom kroku sa pridáva do samotných kozmetických výrobkov. Obsahuje veľa prospešných látok pre pleť. Je skvelou voľbou pre aknóznu, citlivú, zrelú pokožku, ale poradí sa aj s drobnými jazvičkami, či hyperpigmentáciou," vysvetľuje Alena Keninová, kozmetička. 

Tento sekrét sám o sebe aktivuje regeneráciu kože, pomáha stimulovať tvorbu vlastného kolagénu, ktoré sú pre udržanie mladistvého vzhľadu nevyhnutnosťou. Skvele hydratuje, navracia pokožke  pružnosť, vyhladzuje a vypína. 

V Japonsku, Kórei i Amerike, sú veľmi populárne slimačie ošetrenia, kedy sa počas procedúry, živí slimáci položia na tvár klienta. Následne ich o pár minút pozbierajú a pokožka sa vyznačuje skvelou hydratáciou a efektom ako po "baby botoxe". V Hollywoode ich milujú napríklad aj herečky Drew Barrymore či Katie Holmes. Tak čo, dali by ste sa nahovoriť? 

 

- Najčítanejšie -