Presunúť na hlavný obsah

Prvé vrásky v okolí očí. Kedy pomôžu krémy a kedy už len estetický zákrok?

Krása

Skôr či neskôr sa stanú súčasťou každej z nás. Očné vrásky, ktoré ako prvé na tvári signalizujú starnutie, však nemusia byť už žiadnym strašiakom.

Očné vrásky máme pri rozprávaní, úsmeve či niekoľkých ďalších výrazoch tváre. Napriek tomu, že sú prirodzenou súčasťou našej pokožky, mnohým žien výrazné ryhy v očnej oblasti zbytočne pridávajú vek. Vytvoriť sa môžu aj mladým ženám - všetko to záleží od kvality pokožky. Pravdou však je, že práve kožička v okolí zraku patrí medzi najtenšie a práve preto je náchylná na neželané vrásky. 

Nemusíte sa obávať toho, že sa vám pri smiechu tvoria vrásky. Odporúča sa však dbať na prevenciu a využívať produkty, ktoré sa v antiage starostlivosti osvedčili najviac. 

Prečítajte si: Mini korekcie, maxi efekt: Tieto skrášľovacie rituály si zamilujete

Vitamín C

Pleť nielenže rozžiari, ale zároveň jej pomáha pri tvorbe kolagénu, čím sa obnovuje vaša bariéra pokožky a nemusíte sa báť ochabnutého, mdlého vzhľadu. Pri jeho aplikácii je však potrebné zvýšiť opatrnosť - v prípade, že sa vám dostane do očí, totiž narobí obrovské škody. Využite preto radšej formu v amuplkách, ktorú prstom vklepete bez možného rizika poškodenia oka. 

Retinol

Účinok retinolu pri redukovaní vrások je podložený mnohými štúdiami. Nielenže taktiež podporuje tvorbu kolagénu, zároveň sa stará aj o elastín a o celkovú obnovu bariéry kože. Pokožka pri očiach je však o čosi tenšia, a tak v žiadnom prípade nepoužívajte klasické sérum určené na celú pleť. Na trhu je mnoho produktov určených práve na túto oblasť aj so spomínanými retinoidmi.

Chráňte ju pred škodlivými vplyvmi

Slnečné žiarenie, necitlivé odličovanie, ale aj nanášanie mejkapu či nedostatok spánku, sa dokážu podpísať aj v očnom okolí. Nezabúdajte preto na to, že slnečné okuliare nechránia len zrak, ale aj spomínanú pokožku v okolí a možné vrásky myslíte aj v prípade, keď si rýchlo a neopatrne prechádzate vatovým tampónom po nalíčených očiach. Pár sekúnd je predsa v porovnaní s dlhodobým trápením sa s vráskami nič.

Neprehliadnite: Po 30-tke sa nám začne meniť tvár. Kyselina hyalurónová a jej zázračné vlastnosti jej v tom dokážu zabrániť

Kedy je treba navštíviť odborníka?

Ak sú vrásky viditeľné aj bez toho, aby ste na tvári prejavovali emóciu, je najvyšší čas aby ste sa obrátili na odborníka. Dermatológ vám nielenže odporučí kvalitnejšie, účinnejšie prípravky, zároveň vám môže vykonať jeden z najpopulárnejších estetických zákrokov vôbec - a to odstránenie očných vrások pomocou botulotoxínu. Nemusíte sa báť, vaša tvár nestratí prirodzený efekt. Ak je zákrok vykonaný s citom, vaše okolie si na vás zrejme nevšimne nič iné, než mladistvý vzhľad. Odporúča sa aplikovanie menších, preventívnych dávok a preto za takýmto zákrokom nemusíte čakať do 50-tky. Naopak, v tomto prípade platí, čím skôr, tým lepšie. Prevencia ešte nikdy nikomu predsa neublížila.

- Najčítanejšie -

Najväčší dom nábytku na webe