Presunúť na hlavný obsah

Telo ako dôkaz: Vypracujte si sixpack do mesiaca, vďaka týmto trom pravidlám

Fitness

Ak chcete naozaj zapracovať na svojich krivkách, nielenže do leta, ale aj do Veľkej noci to stíhate. Telo snov už nemusí byť pre vás len ilúziou. Stačí sa držať troch pravidiel.

1.  Malá zmena, ktorá prestaví celý organizmus

Sladké raňajky vás na príliš dlhú dobu nezasýtia, práve naopak. Už po hodine či dvoch máte chuť na niečo ďalšie. Ani si nevšimnete a týmto spôsobom skonzumujete extra kalórie každý deň, ktoré sa na vás pri nedostatočnom pohybe postupne nalepia. Vyskúšajte malú zmenu a vymeňte sladké raňajky za potraviny, ktoré vás nasýtia na dlhšiu dobu a nepriberiete z nich ani gram tuku. 

Ide o zdravé tuky v kombinácií s bielkovinami, ktoré dokážu udržať hladinu cukru v krvi v ideálnej rovnováhe. Na raňajky siahnite po vajíčkach so zeleninou, kozom syre alebo po nesolených orieškoch, ktoré môžete skombinovať so špenátom a uhorkou. Skvelou a chutnou voľbou je tiež avokádo, losos, či orechové maslo.

2. Sedem - minútové cvičenie, ktoré vás dostane v priebehu mesiaca do formy

Brucho sa skladá, ak si ho funkčne a opticky rozdelíme, primárne z troch častí: vrchná časť brucha, spodná časť brucha a bočné brušné svaly. Občas sa do rozdelenia zahŕňajú aj šikmé brušné svaly. Treba si uvedomiť, že aj keď sa dá brucho takto rozdeliť, vždy sa zapojí každá časť brucha pri akomkoľvek cvičení. Ale s tým, že väčšia svalová práca, bude zameraná na tú konkrétnu partiu, ktorú chceme precvičiť. 

Áno, tušíte správne, táto premena, bez pohybu nepôjde. Len v tomto prípade, budete musiť výhovorky odložiť bokom. Stačí vám totiž 7 intenzívnych minút cvičenia denne a večerná chôdza. A to si veru aj v dnešnej dobe, nájde skutočne každý. Bez výnimky.

Takže STOP výhovorkám a poďme na sebe pracovať. Toto cvičenie, vám počas štyroch týždňov, dokáže zabezpečiť sixpack na počkanie.

  • 1. minúta: Klasický plank - Na začiatok sa zaprite dlaňami o zem, zdvihnite na špičky a snažte sa o to, aby ste mali chrbticu rovnú a telo čo najviac natiahnuté.
  • 2. - 3. minúta: Plank na stranu - Pretočte sa z klasického planku na jednu stranu, zaprite o lakeť, alebo dlaň a nohy umiestnite na seba. Po minúte strany vymeňte.
  • 4. minúta: Spodný plank - Cvik vyzerá podobne, ako klasický plank s tým, že tentokrát sa zaprite lakťami a telo držte v jednej rovine so stiahnutým bruchom.
  • 5. minúta: Opačný plank - Pretočte telo na druhú stranu, sadnite si na zem a pomaly zdvihnite zadok zo zeme s tým, že sa zodvihnete a zostanete zapretý o predlaktia. 
  • 6. minúta: Plank so zdvihnutými nohami - Ľahnite si na chrbát, zodvihnite nohy do 45 stupňového uhla a ruky vystrite do výšky. V tejto polohe vydržte minútu, pravidelne dýchajte a brucho po celý čas prirodzene sťahujte.
  • 7. minúta: Superman - Pri poslednom cviku si ľahnite na brucho s tým, že natiahnete ruky a nohy čo najviac do strán. Stred tela zostáva na zemi, kým ruky a nohy držíte zdvihnuté čo najvyššie.

3.  Pite najmä vodu

Toto je alfa a omega celkového úspechu. Všetky ostatné nápoje, totiž obsahujú zbytočný cukor. A je úplne jedno, či pijete smoothie, alebo ovocné šťavy. Kaloricky sú na tom totiž veľmi podobne ako jedlo. Ak budete siahať len po vode, zabezpečíte svojmu telu nielen skvelú hydratáciu, ale tiež to, že bude prebytočnú vodu automaticky vylučovať. Práve tým sa vám prečistí pleť a zrýchli metabolizmus. 

Neprehliadnite: Čínsky rok sa oficiálne začína. Pre tieto štyri znamenia však bude pohromou

Voda je skvelým pomocníkom aj pri hlade, veď nie na darmo sa hovorí, že hlad je prezlečený smäd. Preto majte vždy po ruke fľašu s minerálkou a pri každom zaškvŕkaní brucha sa poriadne napite. Tento trik vám odbúra pocit hladu a vy sa budete cítiť zrazu plné. Toto je malý trik, ktorý dokáže naozaj zázraky. ÁNO, tie na počkanie.

- Najčítanejšie -

Najväčší dom nábytku na webe