Presunúť na hlavný obsah

Tri najproblematickejšie potraviny zodpovedné za priberanie: Vylúčte ich z jedálnička a do 4 týždňov uvidíte výsledky

Chudnutie a diéty

Určité potraviny skrátka spôsobujú priberanie, aj keď si ich doprajete v malých množstvách. Pozrite sa, čo z jedálnička vyhodiť, pokiaľ chcete mať peknú figúru bez tukových vankúšikov.

Chudnutie môže dať občas zabrať. A nie vždy ide podľa našich predstáv. Najmä v období, keď zažívame ťažšie, náročnejšie chvíle a potrebujeme si to sem-tam vykompenzovať aj nejakým zhrešením. No keď sa k tejto kombinácii pridá spomaľovanie metabolizmu, predsa len máme čo robiť, aby sme sa zbavili prebytočných kíl. Ako teda získať krásnu postavu, aj keď už nemáme sladkých osemnásť? Dá sa to. Aj bez jo-jo efektu.

Neprehliadnite: Vitamín C ako elixír mladosti: Toto dokáže s vašou pleťou v priebehu mesiaca

Sú určité potraviny, ktoré nielen spomaľujú metabolizmus, ale sú zodpovedné aj za naše mnohé zdravotné ťažkosti. Pokiaľ chcete zhodiť, túžite po dlhom a kvalitnom živote, na tieto veci vo svojom jedálničku radšej rýchlo zabudnite. 

1. Nízkotučné a ”light” potraviny

Zloženie týchto „zdravších“ alternatív nemusí byť až také ideálne, ako sa na prvý pohľad môže zdať. Často ide len o šikovný marketingový ťah. Nízkotučné a ”light” jedlá sú však veľmi populárne.

Ak sa však pozriete napríklad na taký nízkotučný jogurt, mnohokrát zistíte, že síce obsahuje menej, či žiaden tuk, ten je však nahradený množstvom cukru a umelých sladidiel. Nízkotučný a ”light” teda rozhodne neznamená zdravý a zdraviu prospešný. 

2. Obilniny

Áno, radšej vynechajte aj celozrnné výrobky. Hoci o tom veľa ľudí nevie, majú  často vysoký glykemický index, ktorý vedie k výkyvom v hladine krvného cukru. To môže spôsobiť naše prehnané chute na sladké a prejedanie sa. Je dokázané, že po takomto obede, máte tendenciu siahnuť po niečom ďalšom, v naozaj krátkom čase.

3. Cukor

Cukor je strašiak číslo jeden. Je totiž dokázané, že je zodpovedný za mnohé civilizačné ochorenia, akými sú cukrovka, obezita, či dokonca rakovina alebo srdcovocievne choroby. Vedci už dokonca prišli na to ako z cukru priberáme.

Kalórie z fruktózy nás totiž nezasýtia, jediné čo urobia je, že sa uložia v našom tele. Navyše cukor sám o sebe je návykový, preto je veľmi náročné sa ho vzdať. Skúste ísť na to postupne a po týždni takéhot detoxu, ho už ani nebudete potrebovať. 

Čítajte tiež: Pleťové séra pre ženy po 30-tke: Čím skôr začnete, tým viac rokov si ušetríte a budete viditeľne mladšia

Veríme, že ak tieto veci zo svojho jedálnička vynecháte, vaša cesta za vysnívaným telom bude oveľa ľahšia.  A to hovoríme aj z vlastných skúseností.

Ktorej z týchto potravín, sa v jedálničku nedokážete vzdať?

spolu hlasovalo 1058 ľudí

Oblilniny
634
Cukor
371

 

- Najčítanejšie -

Najväčší dom nábytku na webe