Presunúť na hlavný obsah

Nepodľahnite úplne trendom: 7 vecí, ktorým sa pri líčení určite vyhnite

Krása

Tak ako móda aj líčenie samozrejme podlieha trendom. Aj tu si však treba pamätať, že niektoré veci je lepšie oželieť. Pozrite sa, čo na sebe radšej neskúšať a čomu sa zároveň vyvarovať.

1. Príliš silná vrstva make - upu

V tomto robí chybu naozaj veľké množstvo žien. Používajú make - up, ktorý je nepriehľadný a navyše aj aspoň o odtieň, či dva tmavší ako prirodzený tón pleti. Domnievajúc sa, že dosiahnu efekt opálenej pokožky - opak je ale pravdou. Budete pôsobiť staršie a navyše sa takto aj zvýraznia vrásky. A to rozhodne nechcete. Hoci je možno opálený efekt IN,  v tomto prípade sa mu radšej vyvarujte.

2. Očné tiene s trblietkami, či "neónky"

Toto tiež určite nepristane každej žene. Pokiaľ nemáte nanajvýš čerstvých osemnásť, pleť bábiky, tak na to rýchlo zabudnite. Trblietky rozžiaria na zrelšej pleti jedine tak vrásky a neónové očné tiene, vyzerajú možno fajn na modelkách, vrámci prehliadok, či fotení, no na bežný deň, nie sú ideálnou voľbou.

3. Veľké množstvo púdru

Tejto chyby sa dopúšťa veľa žien. Púder by ste mali nanášať v minimálnom množstve, najlepšie len na t - zónu. Príliš matná pleť, nepôsobí sviežo a zdravo, na to nezabúdajte. 

Neprehliadnite: Vitamín C ako elixír mladosti: Toto dokáže s vašou pleťou v priebehu mesiaca

4. Husté obočie s nedbalým lookom

Husté obočie je aktuálne veľkým trendom, no dajte si pozor na to, aby bolo upravené. Nedbalý efekt, totiž na atraktivite rozhodne nepridá. Vyskúšajte hoci lamináciu, ktorá chĺpky zafixuje a práve na takýto typ obočia je ako stvorená. 

5. Kontúrka okolo pier

Ešte stále ju mnohé používajú, ale jedno je isté. Skrátka pridáva na veku. A to chce máloktorá žena. 

6. Oranžový rúž

Tak ako sa neónové tiene nehodia zrelým ženám, platí to aj v prípade rúžov a leskov na pery v oranžovej verzii. Dobrou voľbou sú odtiene červenej, od malinovej až po bordovú, či nude varianty. Oranžovej dajte STOP - ku.

7. Hnedá lícenka

Samozrejme, každá pleť je iná, má rôzny odtieň, no hnedá lícenka nepristane azda nikomu. Treba voliť buď broskyňové, zlaté, či malinové odtiene. Základom je pokožku rozžiariť a to veru hnedou nedosiahnete.

Inšpirujte sa: Nočné zázraky pre pleť: Prebuďte sa do rána viditeľne mladšia a cíťte sa o 10 menej

- Najčítanejšie -

Najväčší dom nábytku na webe