Presunúť na hlavný obsah

Rýchlokurz líčenia: S radami make-up artistky sa vaša rutina premení na vášeň

Krása

Expresný, efektívny, no najmä nositeľný make-up na bežný deň je na nezaplatenie. Pokiaľ ste doteraz nevedeli ako sa k nemu dopracovať, rady make-up artistky vás určite potešia. Sú praktické, jednoduché a podčiarknu vašu prirodzenú krásu.

Docieliť pekný každodenný make -up je pre mnohé z nás výzvou. Mal by totiž spĺňať niekoľko atribútov - byť ľahký, efektívny, no zároveň by nám mal zabrať minimum času. Všetky totiž najmä ráno vieme, že ho veru nie je nazvyš. Preto sme vyspovedali make - up artistku Karolínu Horeckú zo salónu  DNJ DNA, ako na to. Jej tipy a rady si zamilujete.

Pravidlá pre plavovlásky aj brunetky - make up - tipy pre bežný deň

1. Najdôležitejším krokom pre zachovanie dokonale nalíčenej pleti je jednoznačne príprava pokožky na aplikáciu produktov. Pred líčením pleť dôkladne vyčistite a opláchnite vodou. Najlepšou voľbou sú gélové čističe, ktorých zloženie už v dnešnej dobe, pridáva pokožke vitamíny a potrebné živiny.
 
2. "Hydratačná báza je taktiež jeden z dôležitých krokov, denného make upu. Používajte radšej tie, ktoré sú na báze vody, ak máte mastnejšiu pleť, zabránia prebytočnému masteniu pokožky, počas dňa. Pre suchšie typy pleti je vhodné pridať aj hutnejší pleťový krém. Zmatňujúce podkladové bázy, počas celodenného nosenia zbytočne zaťažia pleť, noste pri sebe radšej obrúsky na odsatie prebytočného mazu z pokožky."

Inšpirujte sa: Look z 90. rokov, ktorý na sebe musíte vyskúšať: Elegantná cestička a perfektný účes, v ktorom vynikne vaša tvár
 
3. Medzi najhorúcejšie trendy patrí jednoznačne prirodzená a šťavnatá pleť, preto sa nebojte dôverovať BB a CC krémom, prípadne menej krycím make upom. Efekt zdravo vyzerajúcej pokožky dosiahnete hlavne používaním krémových produktov. Lícenky a bronzery krémovej konzistencie sa jednoduchšie a bezchybnejšie aplikujú, vyzerajú prirodzenejšie a pre pleť sú zároveň zdravšie ako púdrové textúry. Výhodou je, že ich viete rýchlo aplikovať iba za pomoci Vašich prstov.

4. Efekt rozžiarenej pleti, dosiahnete dobre zvoleným odtieňom korektoru. "Vyberajte vždy o dva odtiene svetlejší, od vašej pokožky a nanášajte ho v malých vrstvách pod oči, okolo nosa a pod stred spodnej pery. Korektor vždy vklepávajte prstami, prípadne navlhčenou hubkou, vyhnete sa tak nerovnomernej aplikácií a zvýšite jeho trvácnosť." 

5. Výborným riešením pre zrýchlenie dennej rutiny sú multifunkčné líčidlá. Dnes sa ich vyrába už naozaj veľké množstvo a samotné značky sa zameriavajú na ich výrobu, rovnako z ekologického hľadiska ako z časového. Krémovú lícenku môžete použiť napríklad aj na pery či oči, rovnako z nej viete vytvoriť krásne prirodzené kontúry tváre. Vďaka kvalitnej ceruzke na oči budete mať nie len zvýraznené oči, viete vytvoriť aj falošné pehy, či zladiť obočie a viečka do jedného tónu. Najlepším pomocníkom pri líčení je vaša kreativita.

Chyby, ktorých sa vyvarujte

Najčastejšou chybou, pri zakončení líčenia, je výber nesprávneho púdrového produktu, teda zafixovanie finálneho looku. "Pre každodenné a dlhotrvácne líčenie je ideálny transparentný púder, ktorý zoženiete v stlačenej alebo sypkej verzii."

Čítajte tiež: Vitamín C ako elixír mladosti: Toto dokáže s vašou pleťou v priebehu mesiaca

"Transparentný púder vám nezmení tón pleti, je vhodnejší pre mastnejšie typy pokožky a zanechá na pokožke krásny a prirodzený filter. Ak jeho aplikáciu chcete doklepnúť do úplnej dokonalosti, zaobstarajte si kvalitný, guľatý štetec vo väčšej veľkosti."

- Najčítanejšie -