Presunúť na hlavný obsah

Najčastejšie chyby, ktorých sa dopúšťame na svojej korune krásy: Toto spôsobuje, že neviete dosiahnuť požadovanú dĺžku

Krása

Vrámci krásy sú vlasy kategóriou samou o sebe. Máloktorá z nás,má totiž to šťastie, že sa môže pochváliť dokonalou hrivou. Ak si však osvojíte pár rád odborníčky, zistíte ako na to.

Hoci mnohé túžime po dlhých, zdravých a lesklých vlasov, realita je diametrálne častokrát odlišná ako naša túžba. Napriek všetkému, to tak nemusí byť. Vyvarujte sa základných chýb, na ktoré upozorňuje hairstylistka a ktoré vás zbytočne pripravujú o vzácne centimetre. 

NeprehliadniteMovie inspo: Móda podľa neodolateľnej Sharon Stone v erotickom trileri Základný inštink

1.Príliš veľké zaťaženie kozmetikou

Áno aj na oko taká banálna vec ako je nadmerné alebo príliš intenzívne používanie kozmetiky, môže predstavovať problém.

"Základ tvorí kvalitný šampón, maska a olej. V podstate vám nič viac netreba. Ak totiž vlasy neustále zaťažujete rôznymi prípravkami, môže to predstavovať problém. Všetkého veľa škodí. A pokiaľ používate rôzne prípravky, rôznych značiek, skutočne tým vlasu ako takému viac škodíte ako pomáhate," prezrádza hairstylistka Diana Vager. 

2. Časté umývanie vlasov

Ďalšia chyba, ktorej sa ženy dopúšťajú mimoriadne často. Nadmerné umývanie vlasov, pokožku hlavy zbavuje prirodzeného mazu. No a to sa opäť v konečnom dôsledku prejaví aj na samotnej dĺžke.

"Ak ho budete neustále odstraňovať, tým viac sa ho bude aj tvoriť. No a takéto vysúšanie vlasovej pokožky, môže podmieniť tvorbu lupín či nepríjemný pocitom svrbenia. Z môjho pohľadu je ideálne, umývať si vlasy 2 až 3 razy týždenne."

3. Problematické sušenie

Treba si uvedomiť, že mokrý vlas je extrémne náchylný na poškodenie. Preto po umytí, nikdy vlasy nesušte násilne, šúchaním. 

"Jemne z dĺžok vytlačte prebytočnú vodu a aplikujte finálnu starostlivosť. Predídete, tak polámaniu a zachránite dĺžku, ktorej sa nedokážte dočkať."

Čítajte tiež: Pleťové séra pre ženy po 30-tke: Čím skôr začnete, tým viac rokov si ušetríte a budete viditeľne mladšia

4. Ozdoby, či gumičky

Aj používanie gumičiek a sponiek, môže byť zodpovedné za stratu niekoľkých centimetrov. Najmä ak používate veci, ktoré sú vrámci dĺžok nevhodné.

"Silné sťahovanie vlasov, môže viesť k ich postupnému štiepeniu aj lámaniu. Na veľký tlak, môžu reagovať práve nadmerným vypadávaním. Preto odporúčam gumičky, nikdy nesťahovať úplne napevno. Ideálne je používať teraz veľmi obľúbené látkové scrunchie."

Hoci sa tieto veci zdajú na prvý pohľad ako zanedbateľné, opak je pravdou. Práve tieto každodenné drobnosti, vás zrejme pripravujú o ideálnu korunu krásy. Preto s tým treba aj niečo robiť a venovať tomu pozornosť.

- Najčítanejšie -

Najväčší dom nábytku na webe