Presunúť na hlavný obsah

Seaside story: Móda inšpirovaná morom je v lete niečo, čomu by ste mali povinne podľahnúť

Móda

Kúsky inšpirované morom, beach waves a ľahký make - up sú niečo, čo v lete pristane každej žene. Pozrite sa, po čom by ste rozhodne mali siahnuť.

Či už trávite letné dni pri mori, na brehu jazera alebo piknikom s výhľadom na hory jedno je isté - námornícky štýl je nesmrteľný a túto sezónu, opäť hlási svoj veľký comeback. Nabaľte si slamené klobúky, pásikavé, bodkované kúsky, nezabudnite na tématické potlače a vydajte sa za novými dobrodružstvami. Móda založená na takýchto kúsokoch, ktorých základná inšpirácia vychádza práve z mora, je svieža, pohodlná a elegantná. No a čo viac si v lete priať? 

Retro pin up v duchu 21. storočia

K marina štýlu neodmysliteľne patria prúžky. Vo všetkých variáciách. Klasika je námornícka modrá na bielom poklade, ale nosia sa aj červené (pripomínajúce navyše obľúbený retro pin up štýl, ktorý je nesmierne ženský), čierne, ružové. Do popredia sa v posledných rokoch dostáva aj baklažánová a zlatá.

Do popredia sa dostali vďaka Coco Chanel, ktorá sa inšpirovala pánskou módou lodných kapitánov. Keď v roku 1917 prišla s horizontálne pruhovanými tričkami, ktoré boli inšpirované práve námorníckou módou, spôsobila ošiaľ.

Dnes však môžete okrem klasických tričiek, siahnuť aj po šatách, Á - čkových tunikách, či búzkach. Nebojte sa aj takýto model pozdvihnúť vrámci elegancie o niečo vyššie a pokojne si ho môžete vziať aj do práce, či na večeru s priateľmi.

Tématické variácie

K námorníckym kúskom sa okrem klasických prúžkov, určite radia aj potlače s danou tematikou. Tu sa však treba držať pravidla, že menej je viac.  

Čítajte tiež: Tri tajomstvá krásy Parížaniek: Pre toto majú dokonalú postavu a žiarivú pleť a vždy pôsobia pôvabne

Veľmi obľúbené sú  kotvy, plachetnice, námornícke uzlíky či bodky. Skutočne sa však zamerajte na jeden drobný aspekt, ktorý necháte vyniknúť. Aj pri kombinovaní farieb je fajn držať sa pravidla troch. Biela a tmavomodrá je nesmrteľnou klasikou, v ktorej vynikne každá žena, bez ohľadu na farbu pleti a vlasov. 

Ženskosť na výslní

Tento typ tuniky, milovala princezná Diana, či Kate Middleton a dodnes patrí medzi známymi kráskami, k veľmi obľúbeným.

Neprehliadnite: Štýlové topánky, ktoré ocenia všetky milovníčky módy. S týmito budete vždy o krok vpred

Univerzálny, klasický letný model, ktorý by v ženskom šatníku, rozhodne mal mať svoje miesto. Sandále, či gladiátorky podčiarku ženskosť, no zároveň aj vyzdvihnú dušu rebelky. Skvele vyzerajú aj rôzne jemné náramky, ktoré dotvoria letný boho štýl. 

 

- Najčítanejšie -

Najväčší dom nábytku na webe