Presunúť na hlavný obsah

Gibson girl 21. storočia: Naberané rukávy na blúzkach a šatách sú opäť veľmi žiadané

Móda

Móda je skutočne jedinečná svojou variabilitou a tým, že nepozná obmedzenia. Návraty v čase sú jej neodmysliteľnou súčasťou. A veci, ktoré boli IN pred päťdesiatimi či sto rokmi, zažívajú renesanciu a je dnes.

Podoba Gibson Girl sa stala vzorom mladých žien, snažiacich sa prijať a stotožniť s vlastnou emancipáciou a súčasne si zachovať pôvab

Postavička Gibson Girl bola dielom umeleckého grafika Charlesa Danyho Gibsona a objavovala sa v jeho starých ilustráciách v rokoch 1890-1910. Táto predstaviteľka voľnomyšlienkárky, veľmi aktívnej mladej Američanky, ktorá odmietala už prijaté názory sa stala symbolom slobody a získala si celú radu generácií.

Inšpirujte sa: Štýlové topánky, ktoré ocenia všetky milovníčky módy. S týmito budete vždy o krok vpred

Práve prostredníctvom nej sa v móde objavili veľké nazberané rukávy, ktoré sa v tom čase stali stelesnením doby. 

Podoba Gibson Girl sa stala vzorom mladých žien, snažiacich sa prijať a stotožniť s vlastnou emancipáciou a súčasne si zachovať eleganciu a ženskosť. Dnes tento módny kúsok hlási veľký comeback a v lete bude opäť mimoriadne žiadaným.

Dokáže totiž pozdvihnúť nežnosť a zároveň necháva priestor vyniknúť osobnosti.

Nosí sa naozaj nielen v extrémnejších líniach, ale aj v oveľa miernejších. Efekt pozdvihnutia, či tzv. balónové rukávy pristanú najmä štíhlym ženám. Treba sa však pohrať s doplnkami, ktoré budú s danou líniou korešpondovať. Čím ich bude menej, tým lepšie.  

Nebojte sa po nich siahnuť nielen pri šatách, ale aj blúzkach, či kardiganoch. Samozrejme v lete budú hrať prím práve šaty. Dĺžku zvoľte takú, aby bola lichotivá k vašej postave, keďže tento typ rukávov, má tendencie skôr ženu ešte vizuálne o pár centimetrov ubrať.

Neprehliadnite: Módne trendy na jar 2021, ktoré sa oplatí poznať. Dosť bolo teplákom, vymeňte ich za niektorý z týchto stylingov

Materiály voľte skôr vzdušnejšie, typu kvalitnej bavlny, ľanu, či mušelínu. Vyzerajú nielen efektne, ale budete sa aj dobre cítiť. A to je tiež mimoriadne dôležité, no nie?

- Najčítanejšie -

Najväčší dom nábytku na webe