Presunúť na hlavný obsah

Body positivity: Naučte sa milovať svoje telo, vďaka týmto 3 veciam sa vám to podarí

Zábava

Základom preto, aby bola žena sama so sebou spokojná je to, že bude milovať svoje telo. A skvelé je, že ak to tak aj teraz necítite, viete sa k tomu dopracovať.

Ideálna krása existuje skutočne len vo virtuálnom svete a s realitou nemá nič spoločné

Dnešná doba je nastavená tak, že kult tela je postavený na výslenie. V maximálnej miere sa pripisuje výzoru dôležitosť. Ženy s dokonalými krivkami sú prezentované na sociálnych sieťach, stávajú sa inšpiráciou pre všetky vekové kategórie. No jediné, čo to spôsobuje je mnohokrát stres, nervozita a nízke sebavedomie žien, ktoré sa týmto inšpirujú.

Žiaden extrém nie je dobrý a treba si uvedomiť, že ideálna krása existuje skutočne len vo virtuálnom svete a s realitou to nemá nič spoločné.

Základom krásy je to, aby ženy milovali samy seba. Pretože to ako sa cítia vo vnútri, vysielajú aj navonok. Preto je body positivity trend aktuálne toľko prezentovaný. Pozrite sa spolu s nami ako nájsť cestu k milovaniu a prijatiu svojho tela. 

Človek, ktorý voči sebe cíti ozajstnú lásku a úctu, je schopný prejavovať ju aj voči druhým. 

​Mohlo by vás zaujímať: Po čom muži túžia. Veci, ktoré sú pre nich v posteli väčšinou nesplneným želaním

1. Hľadajte na sebe pozitíva

Postavte sa pred zrkadlo, vyzlečte sa do naha a pomenujte veci, ktoré na sebe považujete za príťažlivé a páčia sa vám. Vyzdvihnite svoje prednosti a snažte sa na ne upriamiť pozornosť. Naopak ak s niečím spokojné nie ste, zapracujete na tom. Je fajn vedieť pracovať s vlastnými nedostatkami a prijať ich.

2. Neporovnávajte sa 

Zabudnite na porovnávanie sa s inými. Jediný, s kým sa porovnávať môžete, ste vy sami. Všímajte si veci v ktorých napredujete, zlepšujete aj tie, kde stagnujete. Na tých prirodzene zapracujete. Dôvod, prečo sa zväčša nemáme radi je práve ten, že ostatných považujeme za krajších, príťažlivejších. To je chyba. Dokonalosť neexistuje, to sa skrátka musíte naučiť. 

Prečítajte si: Kde sa berie tuk v nohách? Fitness tréner prezradil 4 jednoduché cviky na schudnutie nôh

3. Naučte sa tešiť z komplimentov

Nebojte sa ich prijímať, tešte sa z nich, chváľte sami seba. Mnoho žien má veľký problém prijať to, ak o nich niekto iný, povie niečo pozitívne. Keď ich niekto pochváli, reagujú ignoráciou, alebo odpovedajú, že to určite nie je pravda. Nerobte túto chybu. Jeden krok k sebaláske je práve tento. A mimoriadne podstatný. 

- Najčítanejšie -

Najväčší dom nábytku na webe