Presunúť na hlavný obsah

Čo ovplyvňuje pohlavie dieťaťa? Táto vec má na to, či sa vám narodí chlapček alebo dievčatko značný vplyv

Zábava

Túžite po bábätku, no zároveň by ste radi, tak trochu ovplyvnili jeho pohlavie? Áno, samozrejme zdravie je vždy na prvom mieste, no predsa len svoju túžbu môžete skúsiť aj zrealizovať. Len treba vedieť ako na to. Za vyskúšanie to stojí, no nie?

Existuje skutočne niečo, čo pohlavie dieťatka ovplyvňuje a potvrdzujú to aj vedci? 

Ovplyvňovanie pohlavia bábätka je celá veda už tisícročia. Kým v minulosti snívali dvojice zväčša po mužských potomkoch, v dnešnej dobe je akási rastúca túžba po dievčatkách, ktorých sa však rodí menej. 

​Mohlo by vás zaujímať: Po čom muži túžia. Veci, ktoré sú pre nich v posteli väčšinou nesplneným želaním

Už celé generácie dozadu sa snažili o to, aby samotné pohlavie vyšlo podľa ich predstáv. Pomáhali si pritom  babskými radami, rôznymi receptami, no vždy to bolo skôr o náhode ako o tom, že by to malo spoločné niečo s vedeckými poznatkami.

Hovorí sa, o metóde vlastností spermií, ich rýchlosti. Spermie Y sú oveľa rýchlejšie ako spermie X, z ktorých by bolo dievčatko. Ak túžite po malej princeznej, mali by ste podľa daného manuálu, sexovať pred ovuláciou. Najlepšie je vraj využiť dni tesne po menštruácii. Kým nastane ovulácia, spermie Y uhynú, lebo žijú kratší čas, spermie X prežijú.

Milovanie v párne dni vraj plodí dievčatká, v nepárne dni zase chlapcov. Niekto sa spolieha na zmenu jedálnička, pričom slané potraviny sa majú postarať o chlapčeka, sladké zase o dievčatko. V Anglicku prababičky odporúčali svojim dcéram dať si pod vankúš ružovú mašľu a pod posteľ drevenú lyžicu, ak túžili po dievčatku. A príkladmi by sme mohli pokračovať. Skúšať to môžete samozrejme aj touto cestou, no je to skôr teória pokus - omyl. 

"Všetky tieto teórie o rýchlosti spermií stoja na predpokladoch, že dokážeme určitým spôsobom selektovať spermie v prospech tých, čo nosia buď pohlavný chromozóm X alebo Y. Spomínané načasovanie doby oplodnenia predpokladá, že spermie nesúce Y sú pohyblivejšie, no prežívajú v pohlavnom trakte ženy kratší čas, než spermie s X. V termíne ovulácie by to tak mal byť chlapec a 2-3 dni pred ňou dievča. Áno, ak to má niekto dobre vyrátané, väčšinou to sedí, no nie je to istota," vysvetľuje MUDr. Igor Straňák.

Prečítajte si: Muži v týchto troch znameniach majú najharmonickejšie vzťahy. Ktoré znamenia s nimi tvoria šťastné páry?

"Z čisto genetického hľadiska jediná vec, ktorá má zásadný má vplyv na pohlavie dieťaťa je iba muž, pretože jeho spermie, na rozdiel od vajíčka obsahujúceho vždy pohlavný chromozóm X aj Y. Takže nositeľom je on." 

Ak teda túžite po konkrétnom pohlaví, toto je azda najoverenejšia metóda, no nezabúdajte, že 100% istotu budete mať až, keď sa drobec narodí.

Myslíte si, že pohlavie bábätka sa dá ovplyvniť?

spolu hlasovalo 384 ľudí

- Najčítanejšie -