Presunúť na hlavný obsah

Má 17 rokov, no za sebou prestížne nominácie a vlastnú značku. Kto je mladá herečka Millie Bobby Brown?

Zahraničné celebrity

Jej sláva začala zo dňa na deň, no napriek tomu jej kritici predpovedajú veľkú kariéru. Millie Bobby Brown patrí k herečkám, ktoré ovplyvňujú tie najmladšie generácie.

Billie sa narodila britským rodičom v Španielsku. Celé jej detstvo je spojené s cestovaním a aj keď istý čas žila v spomínanej slnečnej krajine, následne sa s rodičmi presťahovali do Veľkej Británie a o štyri roky neskôr na Floridu, do Spojených štátov. Práve tam sa malá Millie prejavila naplno a už ako dieťa milovala pozornosť kamier. Napriek tomu, že sa narodila s miernym defektom - a to, že na jedno ucho počula výrazne menej (pozn. autora, tento stav sa neskôr zhoršil), podarilo sa jej ako malej školáčke získať hneď niekoľko úloh.vo viacerých seriáloch. 

Prečítajte si: Rozmaznané dievčatko? Priateľka Brooklyna Beckhama zhodila pestúnku zo schodov

Sláva skôr než puberta

Písal sa rok 2016 a Millie mala len 12 rokov, keď získala rolu jednej z hlavných postáv v populárnom seriáli The Stranger Things. Jej výkon Jane Eleven, bol natoľko presvedčivý a profesionálny, že zaň získala niekoľko ocenení. V šou si totiž zahrala scifi postavu malého dievčatka s nadprirodzenými silami, ktoré len zriedkakedy ukazovalo emócie. 

Táto postava ju vyniesla do výšin natoľko, že sa z Millie stala hviezda doslova z dňa na deň. Okrem ďalších filmových rolí, ktoré jej v reportoári začali pribúdať ako na bežiacom páse, sa stala aj najmladšou ambasádorkou značky Unicef. Pri tejto prestíži však neostala. Ako jednu z hlavných hviezd, ktorá navrhuje špeciálnu kolekciu značky okuliarí, si ju vybral samotný Vogue. Ten si uvedomuje potenciál, ktorý so sebou Millie prináša - a najmä veľkosť cieľovej skupiny, ktorú mladá herečka má. Okrem toho, že ju pozná staršia generácia, odrastá na nej aj tá najnovšia.

„Millie Bobby Brown je stelesnením talentu a je skutočne bombastická. Detské herecké výkony posunula na level, ktorý sa bude ťažko prekonávať,'' uviedol na jej adresu dokonca známy autor Stephen King. Niet pochýb o tom, že Millie čaká ešte žiarivejšia budúcnosť. 17-ročnú tíndežerku sleduje na sociálnych sieťach vyše 45 miliónov ľudí a toto číslo narastá každým pribúdajúcim projektom.

Neprehliadnite: Najsexi spevák planéty? Justina milovali tie najkrajšie ženy sveta, on má však oči už len pre jedinú

- Najčítanejšie -

Najväčší dom nábytku na webe