Presunúť na hlavný obsah

Michelle Pfeiffer ako ikona minulosti, ale aj súčasnosti. Na vrchole sa udržiava už viac než 40 rokov

Zahraničné celebrity

Je stelesnením amerického sna, no zároveň stojí nohami pevne na zemi. Aj preto je Michelle Pfeiffer jednou z najobľúbenejších a najlepšie platených herečiek sveta - a to aj po tom, čo sa pridala do klubu šesťdesiatnikvov.

Dnes už známa herečka sa svojim rodinným zázemím neodlišovala od rovesníkov. Zatiaľ čo jej mama ostala v domácnosti, aby sa o svoje štyri deti starala, jej otec bol dodávateľom klimatizácií. Rodina si žila priemerným životom, no napriek tomu by sa dalo povedať, že si Michelle získavala svoju pozornosť. Jej pekné črty tváre si všímali už ľudia na strednej škole, no vtedy to pôvabná tínedžerka príliš nevyužívala.

Zlom nastal vtedy, keď sa zamestnala ako hosteska v jednom zo supermarketov. Približne v tom období sa zrodila myšlienka prihlásiť sa do súťaže krásy, ktorú následne aj vyhrala. Nasledovalo celoštátne kolo Miss California, v ktorom skončila na šiestom mieste. Napriek tomu si ju ľudia všimli a jeden z agentov odporučil, aby sa vrhla do hereckého priemyslu. 

Prečítajte siGény nezaprú. Seriálová Carol z Krok za krokom ukázala svoju nádhernú vnučku

Prvý debut 

Michelle sa už ako 20-ročná pohybovala vo vlne kastingov a rôznych skúšok, ktoré jej spočiatku priniesli len malé, herecké úlohy vo vtedy populárnych seriáloch. Zlom prišiel až v momente, keď sa uchádzala o rolu v pokračovaní kultového muzikálu Pomáda. Režiséra, ako aj celý náborový štát, okamžite zaujala. „Napriek tomu, že je nováčikom, slečna Pfeifferová si na natáčaní počína lepšie, než ktokoľvek iný,'' prezradil vtedy režisér a každému bolo jasné, že stoja pri zrode veľkej hviezdy. Tak sa aj skutočne stalo - a síce sa pokračovanie Pomády nikdy nestalo trhákom, ako prvá časť, Michelle získala pevné miesto v Hollywoode a ponuky sa jej začali len tak sypať.

Napriek tomu bola Michelle toto obdobie zaškatuľkovaná. Bola totiž vnímaná ako jedna z typických, blonďavých herečiek, ktoré sú vhodné najmä na zobrazenie manekýnok. Ona sama tento hollywoodsky smer, ktorý sa zameriaval len na blondíny, nazýva cukríková armáda. 

„Natáčala som Pomádu 2, potom Scarface. Napriek tomu som však bola stále zobrazením cukríkovej armády. Neskôr som natáčala film Manželstvo s mafiou... pamätám si, ako som následne stretla Martyho Scorseseho, ktorý uvažoval nad tým, že mi udelí ďalšiu rolu. Spomínam si, ako mi povedal - myslel som si, že si brunetka z New Jersey. Toto bol jeden z najlepších komplimentov, aké mi ktokoľvek dal,'' uviedla Michelle v rouhovore pre New York Times.

Práve vďaka tomu, že si nestaviala kariéru len na svojom vzhľade, ale najmä na svojich hereckých schopnostiam, je do dnešného dňa aktívnou - a to dokonca aj napriek tomu, že má 63 rokov. Na svojom vzhľade si síce dáva záležať, no prioritou je pre ňu byť v prvom rade kvalitnou a dôveryhodnou herečkou. „Nepotrebujem vyzerať mladšie. Som spokojná s tým, že vyzerám na svoj vek dobre,'' priznala hviezda.

Neprehliadnite: Najsexi spevák planéty? Justina milovali tie najkrajšie ženy sveta, on má však oči už len pre jedinú

- Najčítanejšie -

Najväčší dom nábytku na webe