Presunúť na hlavný obsah

Úspešná kariéra, ale aj čas venovaný rodine. Tieto hollywoodske mamičky stíhajú skĺbiť oboje

Zahraničné celebrity

Napriek tomu, že si mnoho ľudí volí medzi kariérou a rodinným životom, faktom je, že sa tieto na prvý pohľad rozličné svety dajú spojiť. Dôkazom toho sú tieto známe tváre.

Angelina Jolie

Jedna z najznámejších herečiek sveta bola už od útleho veku rodinne založená. Mimoriadne blízko mala ku svojej mame, taktiež kedysi herečke Marcheline Bertrand, ktorá sa svojho hollywoodskeho sna vzdala preto, aby svoje ratolesti vychovávala. Aj to bol jeden z impulzov, prečo sa Angelina vybrala kariérou herečky a do konca života svojej mamy robila všetko, čo jej videla na očiach. Bola pre ňu vzorom, inšpiráciou a v neposlednom rade aj najlepšou priateľkou. 

Dnes sa Angelina snaží vniesť tieto atribúty aj do vzťahu so svojimi deťmi. Dokopy ich má podstatne viac - tri biologické a tri adoptované. Odjakživa túžila po veľkej rodine, a tak si tento sen začala plniť ešte skôr, než natrafila na Brada Pitta. Počas natáčania v Kambodži sa rozhodla z tamojšej chudoby ''zachrániť'' malého chlapca zo sirotinca. Dnes má Maddox 19 rokov a vďaka herečke žije životom, ktorý si maloktoré dieťa dokáže vôbec predstaviť. 

Angelina totiž dáva svojím deťom všetko. „Bola som predurčená stať sa matkou,'' vyhlásila neraz a ako najnovšie prezradila pre britský Vogue, pre ochranu svojich detí urobí čokoľvek. Ratolesti s ňou cestujú dokonca aj na pracovné cesty, nakoľko k ním chce mať stále blízko. Sú pre ňu alfou a omegou a všetko prispôsobuje ich životu. Dokonca aj to, akým smerom sa jej kariéra vyberá. 

Prečítajte si: Návrat na výslnie niekedy trvá dlho, ale trpezlivosť sa vypláca: Angelina Jolie, o vzostupoch a pádoch

Chrissy Teigen

Modelka Chrissy Teigen sa stala slávnou aj vďaka titulke na jednom z najprestížnejších magazínov Sports Illustrated. Na rozdiel od iných modeliek však nežije hollywoodskym ruchom a svoju fanúšikovskú základňu presúva najmä na sociálne siete. Dnes ju na nich sleduje viac než 34 miliónov ľudí, čo pôvabnej kráske prináša možnosti slávy a zárobku, ktoré ju stále držia na vlne populárnych osobností. 

Ako modelka sa objavuje vo viacerých kampaniach a na titulných stránkach, a tak nemožno povedať, že jej kariéra skončila, práve naopak. Pozoruhodné však je, že popri vlastnej, často náročnej práci, zvláda výchovu dvoch detí - dcérky Luny a syna Milesa. Len pred rokom k nim mal pribudnúť ďalší chlapček Jack, modelka však v šiestom mesiaci tehotenstva potratila. 

„Neviem si predstaviť svoj život bez detí,'' vyjadrila sa Chrissy krátko po nešťastnej udalosti a dodala, že ak by to bolo na nej, s manželom by ich mali omnoho viac. Momentálne venuje energiu dvom slniečkam, s ktorými trávi všetok svoj voľný čas na úkor hollywoodskych podujatí. Rodina totiž pre ňu znamená všetko a svojim deťom je odhodlaná dať aj modré z neba.

NeprehliadniteŽena nemusí mať veľkosť XS aby bola sexi a príťažlivá: Chrissy Teigen je toho jasným dôkazom

Courteney Cox

Tak ako v seriálovom, aj v skutočnom živote mala herečka Courteney Cox problémy s tehotenstvom. Na to, aby sa dočkala vysnívaného bábätka musela podstúpiť umelé oplodnenie. Z nej vzišla krásna dcérka Coco, ktorá od prvého okamihu znamená pre herečku celý svet. V čase, keď jej kariéra bola po odvysielaní seriálu Priatelia na vrchole, sa nezdráhala toho, aby voľný čas trávila najmä pri rodine a malinkej dcérke. Courteney nezastávala trend opatrovateliek a o malú Coco sa starala výhradne sama. Krstnou mamou jej dcérky nie je nikto iný, než jej blízka priateľka Jennifer Aniston.

Tohto roku bude mať síce Coco 17 rokov, no Courteney s ňou aj tak trávi všetok svoj voľný čas - a to popri produkovaní a natáčaní vlastnej šou či pokračovaním kultového seriálu Priatelia. Coco je pre ňu najväčší dar a uvedomuje si, že nie každá žena má možnosť mať zdravú dcéru, akou je ona. Práve preto jej blahoželanie ku dňu matiek na sociálnych sieťach bralo ohľad na väčšiu skupinu žien. „Šťastný deň matiek všetkým mamám, tým, ktoré budú mamami, boli mamami alebo milujú ako mamy,'' zverejnila na svojom Instagrame.