Presunúť na hlavný obsah

V žilách jej koluje slovenská krv. Kto sú rodičia Angeliny Jolie, jednej z najkrajších žien sveta?

Zahraničné celebrity

O známej herečke sa toho popísalo už veľa. Zatiaľ čo sú jej partnerské vzťahy verejne známe, málokto tuší niečo o jej vzťahu s rodičmi. A ešte menej ľudí tuší, že v krásna herečka má predkov na Slovensku.

Dlhší čas kolovala médiami informácia o nepriaznivom vzťahu herečky Angeliny Jolie a jej otca, známeho herca Jona Voighta. Zatiaľ, čo bola Angelina presvedčená o tom, že sa so svojím otcom nebude baviť, známy herec sa k téme na verejnosti príliš nevyjadroval. A zrejme aj vedel, prečo. 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

A post shared by Fox Snow (@slaughterhousescorpio) on

Prečítajte si aj: Ako bábika! Pozrite sa, aká kráska vyrástla z dcéry sexi talianskej bohyne Monicy Belluci

Láska zo šoubiznisu

Jon Voight sa narodil slovenskému imigrantovi Elmerovi Voightovi (Elemír Vojtka) a nemeckej imigrantke Barbore Kamp. Keďže bol celý život vychovávaný v prísnej kresťanskej rodine, svoje štúdium absolvoval výhradne na katolíckych školách. Po tom, ako sa mu na strednej škole zapáčilo hranie v školskej hre, svoje štúdium umenia rozvíjal na vysokej škole a po získaní titulu si to namieril rovno do New Yorku.

Jeho kariéra sa nerozbehla zo dňa na deň, práve naopak - väčších debutov sa dočkal až po malých rolách. V New Yorku sa zaľúbil do svojej hereckej kolegyne, ktorú si aj zobral - no ich manželstvo nevydržalo ani päť rokov. Do niekoľkých mesiacoch sa po jeho boku však objavila ďalšia krásna, začínajúca herečka - Marcheline Bertrand. Tá si jeho srdce získala okamžite.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

A post shared by 70slove (@70slove) on

Potrat, nevera a rozvod

Dvojica sa zosobášila v roku 1971 a už o pár mesiacov Marcheline prekvapila krásnou správou - pod srdcom jej totiž vyrastalo bábätko. To však z neznámych príčin potratila. Napriek tomu sa sna o tom mať rodinu nevzdávala a o rok na to sa jej narodil syn Haven. K nemu za krátky čas pribudla sestra Angelina. 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Baby Angelina Jolie #icon #angelinajolie #marchelinebertrand

A post shared by @ pulpspoison on

Aj keď sa zdalo, že rodine nič nechýba a môžu byť dokonalo šťastní, opak bol pravdou. Už pár týždňov po narodení Angeliny sa dvojica odcudzila a nasledoval rozvod. Marcheline ostala na dve deti sama a napriek tomu, že mala slávneho exmanžela, na vysnívanú kariéru herečky mohla zabudnúť. „Jej sny stať sa herečkou zmizli hneď, keďže mala 26 rokov a musela vychovávať dve deti, nehovoriac o tom, že bola v tieni svojho slávneho exmanžela,'' prezradila Angelina americkému denníku New York Times na margo svojej mamy. 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

A post shared by (@hollyconic) on

Neprehliadnite: Marilyn Monroe by sa dožila 94 rokov. Toto sú najväčšie tajomstvá jej krásy, nebudete veriť, čo robila

Ako neskôr uviedla, Jon Voight Marcheline podviedol. Keď to Angelina zistila, na svojho otca zatrpkla. „Keď mal otec aféru, zmenilo jej to život,'' dodala s tým, že napriek tomu bola Marcheline najlepšou mamou, akú si mohla priať a nesmierne ju milovala. Vo svojom voľnom čase sa venovala humanitárnej práci a pomoci, ktorá je do dnešného dňa tak dôležitá aj pre Angelinu. Herečka musela svojej mame povedala zbohom vo veku 30 rokov, keď Marcheline podľahla rakovine vaječníkov.