Presunúť na hlavný obsah

Žiť odmalička v sláve nebolo žiadnou rozprávkou. Dcéra Johnnyho Deppa otvorene o svojom dospievaní

Zahraničné celebrity

Ešte skôr, než sa vôbec narodila, bolo jasné, že sa stane slávnou. Jej rodičia patrili svojho času k najúspešnejším postavám Hollywoodu a ako sa ukazuje dnes, Lily-Rose Depp z nich zdedila len to najlepšie.

Obľúbený herec Johnny Depp spolu so svojou manželkou, franúzskou speváčkou Vanessou Paradise, vychovávali svoje deti voľnejším štýlom. Ako sama Lily-Rose priznala, nikdy nemala pocit, žeby jej rodičia niečo vyslovene zakázali. „Moji rodičia neboli nikdy príliš prísni. Stále mi verili, že som schopná urobiť vlastné rozhodnutia, a tak nebolo proti čomu rebelovať,'' priznala Lily retrospektívne pre denník The Sun. Keď sa podobne, ako aj Johnny a Vanessa rozhodla neštudovať, ale pracovať, nemali proti tomu nič. Koniec koncov - aj herec, aj speváčka skončili so školou v čase, keď mali len 15 rokov.

V čase, keď mala približne 17 rokov, začala naplno so svojou modelingovou kariérou. Netypické, zaujímavé črty tváre, ale aj slávne meno, jej pomohli k tomu, aby sa v tomto svete uchytila - a rovno vystrelila medzi špičku tých najlepších. Stala sa jednou z najobľúbenejších modeliek ikonickej značky Chanel, tak ako kedysi jej mama. Na rozdiel od nej však promovala aj iné produkty, než parfum a objavila sa aj na titulkách prestížnych magazínov.

Prečítajte si: Holistický prístup ku kráse je pre mňa kľúčový: Miranda Kerr prezradila 4 veci, ktoré jej pomohli zvýšiť sebavedomie

Nátlak spoločnosti

Tak, ako jej mama, aj Lily snívala o tom, že sa stane speváčkou. Vzorom jej bola práve Vanessa, ku ktorej má k dnešnému dňu neuveriteľne blízko. Nepovažuje ju len za svoju mamu, ale aj oporu, najlepšiu kamarátku a v neposlednom rade inšpiráciu. Keď sa však postavila pred kamery, pochopila, že jej svet je niekde úplne ide - a že predsa má viac zo svojho otca.

Popritom však nešla do úzadia ani modelingová kariéra a ako sám Johnny Depp prezradil, o svoju dcéru mal tak trochu starosť. „Neočakával som, že sa Vanessa ponorí do tohto sveta tak skoro. Je to však jej vášeň a užíva si to,'' priznal na margo svojej dcéry herec a vyjadril aj malé obavy. Dôvodom bolo práve porovnávanie s kariérou slávnych rodičov, ale aj nátlak spoločnosti, ktorý panuje najmä na ženy v šoubiznise. Nie je totiž žiadnym tajomstvom, že Lily je mimoriadne citlivá a už v minulosti mala vážnejšie zdravotné problémy. Trpela totiž anorexiou. 

„Mama mi raz povedala, že jej boli neustále kladené otázky o mne v jednom rozhovore. Zvyčajne to je však opačne. Rodičia sa ma tak stále snažili ochrániť od novinárov a médií, nebrali ma na rôzne premiéry či oslavy,'' zdôverila sa Lily s tým, ako jej problémy s váhou začali. Neustály nátlak spoločnosti, ktorý jej predstavoval ideál toho, čo by mala ako slávna dcéra rodičov dosiahnuť, jej viac ublížili, než pomohli. Formovať sa v nezávislú, jedinečnú bytosť bolo náročné. 

Dnes je už však z najhoršieho vonku a aj práve preto je na svoje súkromie háklivá. „S touto chorobou som sa pasovala dlhé roky a som skutočne hrdá na to, ako som to zvládla,'' dodala Lily, ktorá sa dnes focusuje najmä na hereckú kariéru. Tá je pre ňu dôležitejšia než sociálne siete, na ktorých je minimálne aktívna, ale aj búrlivý hollywoodsky život. Aj keď bol jej otec známy ako vymietač klubov, Lily je v tom presný opak. Najradšej je obklopená svojimi najbližšími v pohodlí svojho domova. 

Neprehliadnite: Ich život poznačila herecká kariéra: Sestry Olsenové prezradili tienistú stránku popularity

- Najčítanejšie -

Najväčší dom nábytku na webe