Presunúť na hlavný obsah

VIDEO: CHANEL Cruise 2021/2022: Keď sa stretne francúzska elegancia a punk v podaní Virginie Viard

Móda

Virginie Viard sa tentokrát inšpirovala bytom Gabrielle Chanel a jej osobnými talizmanmi. Na juhu Francúzska dostala kolekcia CHANEL Cruise 2021/2022 svoju podobu.

Virginie Viard poslednou aktuálnou prehliadkou prekvapila a zožala úspech v podobe obdivu za jej vytrvalú prácu a detailný prístup k histórii a dedičstvu CHANEL. Inšpiráciou jej bol filmár a umelec Jean Cocteau, blízky priateľ Gabrielle Chanel: Gabrielle Chanel mala blízko k Jeanovi Cocteau a ja milujem film Orfeov závet, najmä túto nádhernú scénu: Muž s hlavou čierneho koňa klesá do Carrières de Lumière a jeho silueta je vykreslená proti veľmi bielym stenám,“ vysvetlila hneď v úvode.

VIDEO: Virginie Viard predstavila kolekciu CHANEL Cruise 2021/2022 

 

 

Prehliadka CHANEL Cruise 2021/2022 sa konala na juhu Francúzska vo vápencovom lome Carrières de Lumières, v Les Baux-de-Provence. Poetickosť a jednoduchosť filmu boli sprievodnými atribútmi tvorby tejto kolekcie. Niesla sa v duchu čierno-bielej kombinácie typických chanelovských nosných prvkov. Elegancia sa tu stretáva s rockovým štýlom a punkom. Nie je nič lepšie na zachytenie a odrážanie svetla, ktoré tak milovali Cocteau a Chanel, ako tieto kontrasty medzi žiarivou belosťou dlhých košeľových šiat a čiernymi plášťami z makramé, medzi bielou tvídovou bundou vyšívanou talizmanmi a čiernymi šatami v zamate a koži.

Virginie Viard chcela niečo celkom rockové. Mnoho strapcov v koži, korálkach a flitroch, tričkách nesúcich tvár modelky Loly Nicon ako rockovej hviezdy, oblečených v tvídových oblekoch zdobených širokými vrkočmi a špicaté striebro Mary-Janes. Looky evokujú modernosť 60. rokov rovnako ako punku.

Ikonický byt Gabrielle Chanel skrýva veľa talizmanov jej tvorby

Virginie strávila čas v byte Gabrielle Chanel na ulici 31 rue Cambon, ktorý prešiel rekonštrukciou. Zaujímal ju predovšetkým jej obľúbený beštiár, levy, sfingy, ale aj jelene, ktoré sú spolu s ďalšími symbolmi vytlačené na dlhých šatách v štýle negližé, v ružovo-čiernych a čiernych krepách. Práve v tomto byte prijala svojich blízkych priateľov, medzi ktorými bol aj samotný Jean Cocteau. 

„Nakoniec je to vďaka jej priateľstvám CHANEL žena, ktorú milujem viac a viac: Jej život nám dáva prístup k rovnako neobyčajným osobnostiam ako bola ona,“ zneli záverečné slová z úst Virginie Viard.

- Najčítanejšie -

Najväčší dom nábytku na webe