Presunúť na hlavný obsah

VIDEO: CHANEL Ready to Wear jeseň/zima 2021: Atmosféra lyžiarskych dovoleniek a parížsky štýl od čias 70. rokov

Móda

Virginie Viard predstavila kolekciu CHANEL Ready to Wear jeseň/zima 2021, vďaka ktorej vás pozýva do legendárneho parížskeho nočného clubu Castel.

„Milujem kontrasty, takže pre objemnejšie zimné kúsky som chcela malý priestor. Neviem, či je to kvôli dobe, v ktorej žijeme, ale chcela som niečo teplé a živé. Predstavovala som si, ako modelky predvádzajú pre seba, chodia z miestnosti do miestnosti, míňajú sa po schodoch, odkladajú si kabáty v šatni a chodia sa prezliekať na ďalšie poschodie. A myslela som na predstavenia, o ktorých mi Karl povedal ešte dávno, keď sa modelky obliekli samy a robili si samy make-up,“ opisuje atmosféru CHANEL Ready-to-Wear jeseň-zima 2021/22 Virginie Viard. 

VIDEO: CHANEL Ready-to-Wear jeseň-zima 2021/22 

 

Virginie sa rozhodla pre parížsky nočný club Castel. Castel sa mi veľmi páči pre jeho veľa salónov, točité schodisko, bar a štýl malého domu, kde sa modelky môžu prezliekať, obliekať a vyzliekať, robiť si spolu make-up a baviť sa ako počas dievčenskej noci. Je to veľmi zmyselné. Zmyselnosť, ktorá sa dotýka aj teaseru dua Inez & Vinoodh, ktorí pre túto show zinscenovali hru s kontrastmi, ktorú Virginie Viard tak miluje. Kontrasty medzi objemami, materiálmi a duchom. 

Dlhý tvídový kabát s chevronovým vzorom prezrádza odhalené nohy obuté do objemných čižiem v čiernej kučeravej umelej kožušine. Čierny tvídový nohavicový kostým s malými kármi v modrom lurexe zdobia tenké traky z perál a vrstvy sautoirových náhrdelníkov.

Lyžiarske otepľovačky v bielej prešívané červenými a modrými motívmi alebo vo fuchsiovom tvídovom prevedení sa nosia s remienkovými sandálmi zdobenými retiazkami a malými čiernymi mašličkami alebo lodičkami zdobenými kaméliou, tak typickou pre CHANEL.
Jemné šifónové blúzky sa kombinujú s kúskami inšpirovanými zimným športovým oblečením. Flitrované balerínky, štrasom pokryté minaudière nosené ako sautoirový náhrdelník, pánska čierna košeľa s bielym golierom a manžetami pod precíznym oblekom v námorníckom lurexe, tvídová sukňa cez pletenú kombinézu zdobenú dúhovými niťami...

Neprehliadnite: VIDEO: Fotoalbum CHANEL Haute Couture SS2021. Anton Corbijn nafotil sériu portrétov tesne pred začiatkom show

„Táto kolekcia je kombináciou dvoch vplyvov: atmosféry lyžiarskych dovoleniek, ktorú zbožňujem, a určitej predstavy parížskeho elegantného štýlu od 70. rokov do súčasnosti,“ objasnila Virginie.

„Niektoré z týchto siluet ma nútia premýšľať o príťažlivosti Stelly Tennant a o tom, ako nosila určité kúsky, ktoré sú tak typické pre CHANEL.“

- Najčítanejšie -

Najväčší dom nábytku na webe