Presunúť na hlavný obsah

Po stopách Coco Chanel: Tvídové sako ako módna legenda, ktorú treba implementovať do jarného šatníka

Móda

Tvídové sako vytvorila Gabrielle Coco Chanel v 20. rokoch minulého storočia. Odvtedy ide v podstate o nadčasový prvok, ktorý by mala mať každá žena v každom veku.

Ukázala svetu modernú ženu, ktorú móda nezväzuje, ale ponúka jej slobodu

Gabrielle „Coco“ Chanel patrí k najväčším postavám módy prvej polovice dvadsiateho storočia. Do módy ako úplne prvá vniesla prvky pánskej módy, čím spôsobila absolútnu revolúciu. Coco sa celkovo snažila dámsku módu oslobodiť od zažitých stereotypov a ženské telo nejakým spôsobom vymaniť spod korzetov a nepohodlných, prezdobených strihov.

Jej tvídové sako, ktoré dokonale kopírovalo siluetu, sa stalo obrovským hitom. Každé jedno obsahovalo okrem veľkosti aj názov kolekcie, z ktorej bolo a aj rok výroby. Dodnes je ikonickým. 

Parížska elegancia 

Medzi najobľúbenejšie farebné kombinácie takéhoto saka patrí šedá s rôznymi odtieňmi čiernej, fialovej, červenej či bielej.

Inšpirujte sa: Jeansy 4x inak: Takto ich noste, ak máte po 20-tke, 30-tke, 40-tke, 50-tke

K docieleniu dokonalého vzhľadu vám budú stačiť kvalitné jeansy, biele tričko. Nádherný model, ktorý dokazuje, že v jednoduchosti a detailoch, sa ukrýva ozajstná krása.

Sofistikovanosť a detaily

Dlhší strih tohto kúsku predlžuje postavu a svojím strihom zároveň vytvára ženskú siluetu. Veľmi pôsobivý a moderný look, ktorý je vhodný na bežný deň do práce.

Na prvý pohľad konzervatívny look však v sebe ukrýva výnimočné detaily, ktoré dotvárajú celkový efekt tohto štýlu. 

Sila ženskosti a grácie

Toto je absolútna klasika. Čierno - biela kombinácia skrátka nikdy nesklame. Pre niekoho sa to môže zdať nuda, no my v tom vidíme niečo oveľa viac. Napriek minimalistickým kúskom tento look pôsobí veľmi luxusne, práve vďaka kvalitným materiálom.

Neprehliadnite: Kardigány, vesty a svetre s objemnými rukávmi: Trendy na jar 2021 sú jasne definované

Elegancia a konzervatívny štýl môžu odrážať aj silu ženskosti a grácie. Je len na vás, ktorú časť budete chcieť nechať vyniknúť.

- Najčítanejšie -