Presunúť na hlavný obsah

Končí s hudbou? Zo speváčky Rihanny sa stala zaneprázdnená podnikateľka

Zahraničné celebrity

Exotická diva má za sebou nielen niekoľko úspešných albumov, ale aj brandov, za ktorými stojí. V podnikaní sa jej darí dokonca natoľko, že hudbu posunula na druhú koľaj.

Život exotickej speváčky bol od skorého detstva mimoriadne náročný. V detstve trpela ťažkými migrénami, kvôli ktorým dokonca doktori predpovedali nádor v hlave. Bolesti ustúpili až po tom, ako sa rodičia dnes už slávnej speváčky rozviedli a išli od seba. Rihanna sa totiž sama netajila tvrdením, že jej otec bol drogovým dílerom, ktorý mal problémy so zákonom. Nehovoriac o veľkom počte detí, ktoré musel živiť - a nie stále to ukážkovo aj robil. 

Všetko sa to zmenilo v čase, keď mala Rihanna 15 rokov a jej vtedajší priateľ dal jednu z jej demo nahrávok producentovi, ktorý sa na Barbadose práve zdržiaval. Už od prvého momentu bol prekvapený farbou, ale aj intezitou hlasu, ktorou tak mladé dievča disponuje, a tak sa jej rozhodli pomôcť. Nahrávku posunuli ďalej, konkrétne do Spojených štátov, kde sa dostala k známej osobnosti na hudobnej scéne, raperovi a producentovi Jay-Zmu. To bolo pre Rihannu obrovskou poctou - nakoľko jeho manželku Beyónce nesmierne obdivovala a práve jej hudba ju inšpirovala a motivovala.

Prečítajte si: Keď je sláva viac na škodu, než na úžitok. Selena Gomez chce skončiť s kariérou, priznala psychické problémy

Sláva a násilie

Už o pár mesiacov na to vydala Rihanna svoj prvý album, ktorý rýchlo získal na popularite. Skutočná vlna slávy však prišla až o dva roky neskôr, keď vyšlo jej ďalšie dielo - album Good Girl Gone Bad. Skladba Umbrella, ktorá bola pôvodne ponúknutá Britney Spears, sa stala celosvetovým hitom a Rihanna sa zrazu hviezdou všetkých formátov. Okrem toho, že hviezdila v hitparádach, začali aj spolupráce s rôznymi módnymi a kozmetickými značkami. Na Barbadose boli na svoju rodáčku natoľko hrdí, že deň jej narodenia povýšili na štátny sviatok. Rihanna bola idolom, ktorý vypredával koncerty a inšpiroval milióny mladých dievčat. 

V roku 2009 však nastal zlom, keď ju pred odovzdávaním cien Grammy zbil jej vtedajší priateľ Chris Brown. Ich vzťah bol od prvého momentu považovaný za príliš temperamentný, no to, že Rihanna skončila na pohotovosti, šokovalo verejnosť. Obidvaja sa na istý čas stiahli z verejného života a speváčka dokonca čelila narážkam, že si celú túto udalosť vymyslela - napriek fotografii a správe z nemocnici a faktu, že jej pravdu uznal súd. 

Neprehliadnite: Ich život poznačila herecká kariéra: Sestry Olsenové prezradili tienistú stránku popularity

Kariéra podnikateľky

Po svojom návrate sa nevrátila len na hudobnú scénu, ale zároveň aj s novým nápadom - a to pustiť sa do vlastnej značky oblečenia. Proces, ktorý vznikal dlhé roky, bol spočiatku len kolaboráciou s rôznymi značkami. Dnes sa však zameriava výhradne na podnikanie. Okrem toho, že navrhuje vlastné spodné prádlo, ktoré má byť dostupným najmä pre ženy plnších tvarov, sa pustila aj do vlastnej kozmetiky. Dôvodom však nie je to, že potrebuje prepožičať svoje meno tak, ako je to momentálne vo svete šoubiznisu populárne, ale niečo úplne iné. 

„Chcem, aby si ženy akejkoľvek farby pleti mohli vybrať svoj správny odtieň mejkapu,'' prezradila pri novej kolekcii s tým, že jej značka Fenty Beauty ako jediná ponúka dostatočné množstvo odtieňov, z ktorých si môžu vybrať zástupcovia všetkých rás a ich miešanci. Spoločnosť, na ktorej má momentálne len podiel, má tržby v dosahu jedného bilióna. Faktom však je, že Rihanna z toho vlastní len 15 percent. Napriek tomu sa netají tým, že práve toto je jedna z vecí, do ktorej najviac investuje svoju energiu. Okrem kreatívneho procesu je totiž aj jednou z modeliek, ktoré čoraz populárnejšie brandy zastupujú.

Mohlo by vás zaujímať: Nahradil ju touto ženou? Jennifer Lopez skončila so svojím piatym snúbencom

- Najčítanejšie -

Najväčší dom nábytku na webe