Presunúť na hlavný obsah

Kontroverzný otec Kendall a Kylie Jenner mieri do politiky. Caitlyn Jenner sa chce stať guvernérkou

Zahraničné celebrity

Zdá sa, že nielen Kim, ale aj ostatní členovia majú ambície aj mimo šoubiznisového pozlátka. Najnovšie sa s nimi podelila aj Caitlyn.

Otec Kendall a Kylie Jenner, Bruce Jenner, bol ešte v časoch, keď zastupoval mužské pohlavie, jedným z najuznávanejších športovcov v atletickej disciplíne. Spojené štáty dokonca reprezentoval na letnej olympiáde, z ktorej priniesol zlatý kov. Stal sa tak národnou senzáciou, ktorá okrem úspechov ovplývala aj obrovskou slávou, z ktorej sa Bruceovi podarilo žiť ešte dlhé roky.

Objavoval sa na titulkách najznámejších magazínov, nechal o sebe natočiť dokument a dokonca prepožičial svoju tvár najznámejším športovým značkám. Jeho život nabral ďalší dramatický zvrat v roku 1991, keď sa po piatich mesiacoch randenia rozhodol požiadať Kris Jenner o ruku. Vtedy ešte nemohol ani len tušiť, že si berie ženu, ktorá ho so slávou dokáže prekryť - a sám jej k tomu svojím spôsobom dopomôže. 

Bruceovi pribudli okrem troch nevlastných dcér aj dve vlastné, Kendall a Kylie. Ako Bruce, ktorý sa dnes oficiálne volá Caitlyn, prezradil, už vtedy rrozmýšľal nad svojou transformáciou. „Ešte pred manželstvom s Kris som brala ženské hormóny. Po tom, ako som sa do nej zamilovala, som sa však liečbu rozhodla prerušiť,'' prezradila Caitlyn a dodala, že za oddialenie jej premeny mohla práve láska. Nešlo o žiadne placebo - už predtým mal totiž Bruce dve manželky, ktoré nesmierne miloval. Do dnešného dňa tak Caitlyn priťahujú ženy - a to aj napriek tomu, že sa zo športovca stala oficiálne žena tiež. 

Prečítajte si: PRED a PO: Otec Kylie a Kendall Jenner bol kedysi sexsymbol. Ako svojej rodine odhalil, že sa chce zmeniť na ženu?

Hlavná postava

Od okamihu, kedy sa Bruce stal Caitlyn a podstúpil desiatky operácií či liečbu hormónami, sa naňho upriamala pozornosť celého sveta. Otec Kendall a Kylie totiž získal značnú časť slávy najmä účinkovaním v televíznej šou The Keeping Up With the Kardashians, ktorá živila jeho slávu aj po už zabudnutých športových úspechoch. 

„Ako mladšia som našla na otcovej košeli otlačok rúžu. Verila som, že mamu podvádza,'' priznala v reality šou Kendall a priznala, že otcova premena ju šokovala. Napriek tomu, že sa z neho stala žena, ho stále volá ocko, a tak, ako Kylie, aj ona Cailtyn nesmierne obdivuje. Bývalý športovec sa totižto stal symbolom pre mnohých transgender ľudí, ktorí si prechádzajú náročnou zmenou - a nepochybne svojím vystupovaním šíri aj povedomie o ľuďoch, ktorí sa jednoducho narodia do zlého tela.

Možno aj to bol jeden z dôvodov, prečo sa Cailtyn rozhodla kandidovať na post guvernérky v Kalifornii. Svoju kandidatúru oficiálne oznámila len pred pár hodinami na svojom oficiálnom účte. „Kalifornčania chcú niečo lepšie a zaslúžia si niečo lepšie od guvernéra,'' vyjadrila sa v svojom oficiálnom stanovisku. Jej plánom je Kaliforniu pozmeniť a spraviť z nej miesto, ktoré dokáže opäť prosperovať. 

Neprehliadnite: Svojím dcéram zaistila budúcnosť kvôli škandálom. Kto je Kris Jenner, matka, ktorá založila slávny klan Kardashian?