Presunúť na hlavný obsah

PRED a PO: Otec Kylie a Kendall Jenner bol kedysi sexsymbol. Ako svojej rodine odhalil, že sa chce zmeniť na ženu?

Zahraničné celebrity

Klan Kardashian-Jenner šokuje svet šoubiznisu už niekoľko rokov. Jedným z najväčších šokov bola jednoznačne transformácia Williama Brucea Jennera.

William Bruce Jenner sa narodil do priemernej americkej rodiny. Aj keď nepatril k excelentným žiakom, predsa vynikal. Do vienka mu bol totiž nadedlený športový talent, ktorý Bruce dokázal patrične využiť - vďaka úspešnej futbalovej kariére mu bolo udelené štipendium na univerzite. Krátko po tom však utrpel nešťastný úraz, pri ktorom si vážne zranil koleno. S obľúbeným športom sa tak musel rozlúčiť. 

Krátko po zotavení si však jeho tréneri všimli, že má obrovský potenciál využiť svoju pohybovú zdatnosť v inom športe. Nahovorili ho tak na desaťboj - súťažnú atletickú disciplínu. Zdá sa, že práve toto bolo najlepším rozhodnutím mladého športovca. Už o zopár mesiacov na tom sa mohol pýšiť výhrami v regionálnych, ale aj krajských kolách, ktoré ho kvalifikovali na majstrovstvá či na letnú olympiádu. Práve z nej si priniesol domov zlatú medailu a v Spojených štátoch a vytvoril jeden z najsilnejších svetových rekordov, za čo ho Američania nosili na rukách a označovali za hrdinu.

Prečítajte si aj: Život najznámejšej celebrity sveta. Čo všetko musela podstúpiť mladá Kim, aby sa stala slávnou?

Aj tento obrovský úspech mu tak priniesol slávu, z ktorej sa Jennerovi podarilo žiť ešte dlhé roky. Objavil sa na titulkách najznámejších magazínov, nechal o sebe natočiť dokument a stal sa tvárou viacerých významných športových značiek. Jeho život nabral ďalší dramatický zvrat v roku 1991, keď sa po piatich mesiacoch randenia rozhodol požiadať Kris Jenner o ruku. Vtedy ešte nemohol ani len tušiť, že si berie ženu, ktorá ho so slávou dokáže prekryť - a sám jej k tomu svojím spôsobom dopomôže. 

Krátko po svadbe sa dvojici narodila dcéra Kendall a o rok neskôr Kylie. William bol zároveň otcom pre Krisine dcéry z prvého manželstva - Kim, Khloé a Kourtney. Všetci sa objavovali v televíznej šou, ktorú mala pod palcom práve Kris Jenner. Zdalo sa, že všetko klape - a aj keď bolo každému jasné, že manželstvo Williama a Kris nie je ukážkové, po vyše 20-tich rokoch manželstva prišiel šok. Dvojica sa rozišla a oficiálny dôvod rozvodu boli nenapraviteľné rozdiely. 

Zmena pohlavia a verejné odhalenie

O pár mesiacov na to poskytol William rozhovor pre televíziu ABC. V ňom exkluzívne odhalil, že sa už od mladosti cíti ako žena a pracuje na tom, aby si svoju pravú identitu osvojil. svetu prezradil, že si nechal zmeniť meno a od toho momentu už William Bruce Jenner neexistuje - jeho miesto totiž obsadila Caitlyn Jenner„Ešte pred manželstvom s Kris som brala ženské hormóny. Po tom, ako som sa do nej zamilovala, som sa však liečbu rozhodla prerušiť,'' prezradila v rozhovore už Caitlyn. 

Caitlyn však nikdy nepriťahovali muži, práve naopak - aj po desiatkách plastických operácií, ktoré sa postarali o odstránenie mužských partií a o celkový výzor ženy, inklinovala k ženám. Jej city k predošlým trom manželkám tak boli nepochybne skutočné. Po rozchode si dokonca našla ďalšiu priateľku, s ktorou je do dnešného dňa - 23-ročnú Sophiu, ktorá má za sebou taktiež zmenu pohlavia.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

Príspevok, ktorý zdieľa Caitlyn Jenner(@caitlynjenner),

Neprehliadnite: Premeny najmladšej Karadshianky: Hoci sama plastiky popiera, fotky hovoria opak

Rodina sa s tým vysporiadala

Neboli by to Kardashianky, ak by aj takýto moment, ako prvý rozhovor po oznámení obrovskej premeny, nezvečnili vo svojej šou. Zatiaľ čo sa Khloé na Cailyn nahnevala, bývalá manželka Kris a biologické dcéry Kendall a Kylie skončili v slzách. Aj keď všetky priznali, že nejaké náznaky si všimli už pred rokmi, nedokázali si to spojiť. „Ako mladšia som našla na otcovej košeli otlačok rúžu. Verila som, že mamu podvádza,'' priznala v reality šou Kendall a priznala, že otcova premena ju šokovala. Napriek tomu, že sa z neho stala žena, ho stále volá ocko. „Povedal som jej, že som jej otec a budem až do dňa, kým nezomriem,'' prezradila Caitlyn v americkej šou.

Aj keď to bolo pre sestry Jennerové a bývalú manželku Kris nesmierne ťažké, všetky rešpektovali Bruceove rozhodnutie a chcú pre neho to najlepšie. Pre sestry je otec naďalej vzorom a jeho premenu považujú za inšpirujúcu. Spokojná je aj Caitlyn, ktorá nič neľutuje. „Každý deň sa zobúdzam s tým, že som šťastná,'' dodala.