Presunúť na hlavný obsah

Asistentka, podpriemerná herečka či neúspešná podnikateľka. Toto všetko Kim Kardashian vyskúšala pred svojou slávou

Zahraničné celebrity

Meno Kardashian vo svete šoubiznisu patrí k tým najsilnejším. Nestalo sa však tak len náhodou, práve naopak. Hlavná predstaviteľka klanu Kim Kardashian si ho musela poriadne vymakať.

Kim sa nenarodila do bežnej, americkej rodiny, práve naopak. Na rozdiel od svojich rovesníkov mohla povedať, že sa narodila pod šťastnou hviezdou. Aj keď bola jej mama Kris Jenner manažérkou, o meno, ale aj blahobyt sa zabezpečil najmä jej otec, známy právnik Robert Kardashian. Ten sa stal populárnym a vyhľadávaným najmä po tom, ako obhajoval športovca O.J. Simpsona. Práve aj vďaka nemu mala Kim možnosť spoznať sa s viacerými známymi tvárami, no ako sa zdá, tie ju spočiatku medzi seba príliš nepríjmali. Ako 20-ročná spoznala hudobného skladateľa, ktorého sa rozhodla zobrať si za muža. Už po štyroch rokoch však manželsvo skrachovalo, a tak sa Kardashianka rozhodla raziť si vlastnú cesetu za úspechom - a to napríklad aj v hudobnom priemysle. 

Prečítajte si: Naivná Khloé Kardashian? Otec jej dcérky ju už trikrát podviedol, napriek tomu sa k nemu vrátila

Priateľstvo s Paris Hilton

Spočiatku sa Kim dostávala do pozornosti vďaka dedičke miliónového impéria, Paris Hilton. Aj keď sa to zdá neuveriteľné, Kardashianka v tom čase robila známej blondínke poskoka - nielenže jej pomáhala so stylingami v šou o živote milionárky, bola aj jej osobnou asistentkou a zároveň za ňou všade chodila tak, ako si to Paris priala. Po tom, ako dedička skončila priateľstvo so svojou najlepšou kamarátkou Nicole Richie, na túto pozíciu obsadila Kim. Bola to práve Paris, ktorá zoznamovala dnes už vplyvnú celebritu s ostatnými ľuďmi a dávala ju do centra pozornosti. V tom čase sa totiž mediálny ošiaľ točil práve okolo Paris - na svetlo sveta sa totiž dostala jej nahrávka sexu, z ktorej sa automaticky stalo porno. V tom čase stála Kim ešte pri známej blondíne, no o niekoľko mesiacov z neznámych dôvodov priateľstvo skončilo.

O pár mesiacov sa ukázal jeden z možných dôvodov - Kim sa stal podobný prípad ako jej najlepšej kamarátke. Videonahrávka sexu s jej priateľom bola zverejnená na internete a Kardashianka sa stala okamžite vyhľadávanou celebritou. Ak ste čakali, že si pokorne strčila hlavu do piesku, ako jej predchodkyňa a kamarátka Paris Hilton na istý čas, ste na omyle. Namiesto toho prišla milionárka spolu so svojou mamou s nápadom vytvoriť si taktiež vlastnú šou a vyťažiť so svojich 15-tich minút slávy čo najviac. V tom čase sa spolu so sestrami rozhodla založiť aj butik s oblečením, ktorý viedla pod značkou Dash - no ten po 11-tich rokoch neúspechu skrachoval. V skutočnosti nikdy za svoje obdobie nezaznamenal výraznejší zisk a dal by sa taktiež označiť za stratový.

Pred kamerami ostala 

Rovnomerne v tomto období sa Kim pokúšala preraziť aj pred kamerami a dokonca vydala aj jednu pieseň, no ukázalo sa, že podávanie hereckých výkonov jej ide len v jej televíznej relácii The Keeping Up with the Kardashians. Objavila sa napríklad vo filme Disaster Movie, béčkovej americkej komédii, kde stvárnila nevýraznú, vedľajšiu postavu. Aj keď sa v malých rolách objavuje do dnešného dňa, na to, aby sa hrala už na niekoho iného, zrejme nikdy nedôjde. Kardashianka si totiž zabezpečila slávu a peniaze do konca svojho života - a zdá sa, že jej všetky škandály a neúspešné pokusy za to skutočne stáli. V roli, v ktorej sa ocitá dnes, sa cíti najlepšie. Už totiž nie je známa ako asistentka, podpriemerná herečka či neúspešná podnikateľka - ale ako škandalózna celebrita, ktorá je kráľovnou selfíčok a sociálnych sietí. A to jej do dnešného dňa vynáša milióny, vďaka ktorým si môže dovoliť produkovať už úspešnú značku oblečenia či kozmetiky.