Presunúť na hlavný obsah

5 čajov, ktoré vám pomôžu elimovať vrásky a naštartujú chudnutie: Tieto by ste si mali dopriať na dennej báze

Chudnutie a diéty

Sú prospešné pre telo, myseľ, dokážu harmonizovať a pomáhajú pri redukcii hmotnosti. Pozrie sa spolu s nami, aké čaje by ste si mali dopriať, ak sa chcete cítiť a vyzerať skvele.

O tom, že hydratácia je pre organizmus kľúčová niet pochýb a asi to netreba veľmi rozvádzať. Okrem čistej vody, by ste však telu mali dopriať aj čaje, ktoré sú mimoriadne prospešné. Navyše dokážu skutočne riešiť množstvo problémov. Pozrite sa, po ktorých v tomto období siahnuť.

1. Zelený čaj

Zelený čaj je dodnes je považovaný za jednu z najzdravších potravín, keďže na náš organizmus jeho pitie, mimoriadne pozitívne vplýva. Obsahuje množstvo cenných bioaktívnych látok, ktoré dokážu s telom zázraky. Okrem iného sa tiež považuje za ideálneho pomocníka pri chudnutí a redukčných diétach.

Prečítajte si: Vitamíny, ktoré vám pomôžu udržať si mladosť. Z akých potravín ich môžete čerpať?

"Naozaj je dokázané, že pitie zeleného čaju, účinne podporuje spaľovanie tukov, zvyšuje pružnosť pokožky, pôsobí priaznivo proti celulitíde a detoxikuje telo od škodlivých látok. Tiež vytvára pocit sýtosti, takže ak ho počas dňa pijete, reálne zjete oveľa menej. Sú známe štúdie, ktoré preukázali, že pitie zeleného čaju, dokáže zvýšiť kalorickú spotrebu organizmu o 3-4%. Z dlhodobého hľadiska, teda viete výrazne prispieť k celkovému objemu stratených kilogramov a zároveň si pomôcť k udržaniu ideálnej váhy," vysvetľuje MUDr. Eva Smiešková.

Zložka zeleného čaju s názvom EGCG  dokonca eliminuje množstvo tukov, ktoré príjmate, keď jete. To zároveň pomáha znižovať hladinu cholesterolu, spôsobuje aj spomínanú stratu hmotnosti, čo je pre mnohé ženy naozaj dôležité.

2. Biely čaj

Biely čaj je v podstate najčistejší zo všetkých čajov. Je známy tým, že vyplavuje toxíny z tela. Má skvelé antibakteriálne vlastnosti a dokáže bojovať s mnohými kožnými problémami. Pôsobí v podstate  ako anti-aging zvnútra aj zvonka.

Jeho antioxidačná sila, pomáha opraviť poškodené kožné bunky, zmierňovať zápaly, tmavé kruhy pod očami a opuchy, eliminovať vrásky.  

Okrem toho, že by ste ho mali piť, pokojne si môžete z neho robiť na tvár aj rôzne kúry. Uvidíte, že pozitívnymi účinkami, budete v tomto smere skutočne milo prekvapené.

3. Mätový čaj

Pri nadmernej únave, strese, podráždenom žalúdku - presne v týchto prípadoch je mätový čaj malým zázrakom. Doprajte si ho na celkové upokojenie organizmu, prípadne vždy, keď si dáte nejaké ťažšie jedlo, ktoré bežne v jedálničku nemáte.

Navyše podporuje zdravé hladiny estrogénov, čo znamená, že zabraňuje tvorbe akné a rieši hormonálne ťažkosti. Prečistí a zároveň zharmonizuje. 

4. Bazový čaj

Čaj zo sušených kvetov bazy je ideálnym pomocníkom na posilnenie imunity, pomáha tiež skvele pri samotnom prechladnutí, či horúčke, keďže podporuje potenie.

Vďaka látkam, ktoré obsahuje, sa uplatní vždy, keď v organizme treba zvýšiť množstvo vitamínov, minerálov a tým prispieť k posilneniu celkovej imunity. Má antivírusové a antibakteriálne vlastnosti.

Rovnako zabraňuje príznakom starnutia a lieči kožne problémy, akými je akné, či ekzémy.

5. Harmančekový čaj

Pokiaľ vás trápi problém s nespavosťou, migrény, či bolesti hlavy, výborný pomocník je v tomto harmančekový čaj. Upokojí myseľ, nastaví vnútorný balance a vy sa budete skutočne cítiť oveľa lepšie.

Neprehliadnite: Priobiotiká podporujú zdravú rovnováhu baktérií: Dokážu redukovať alergie aj ekzémy

Skvele funguje aj na predmenštruačný syndróm, kedy je fajn do neho pridať pár kvapiek levanduľovej tinktúry. Dobré je dávať si ho tesne pred spaním. 

- Najčítanejšie -

Najväčší dom nábytku na webe