Presunúť na hlavný obsah

Okinawa diet ako cesta k novému telu: Nízkokalorická, no bohatá na živiny, aj taká môže byť premena vašej figúry

Chudnutie a diéty

Chcete schudnúť, no nedarí sa vám? Ak sa neustále točíte v kolotoči diét a bez výsledku, možno je čas, skúsiť Okinawa diet. Celá je založená na strave, takže výhovorky, že nemáte čas cvičiť, musia ísť bokom.

Hoci vlastne nie je žiadnou novinkou, až teraz sa o nej začína čoraz viac hovoriť. Okinawa diéta, pochádza ako zrejme tušíte z Japonska a treba uznať, že tieto ženy majú skutočne krásne postavičky. Navyše nielenže sľubuje krásnu figúru v priebehu mesiaca, ale zároveň je aj nutrične vyvážená. 

Starava je alfou a omegou úspechu

Pokiaľ patríte do kategórie ľudí, ktorí sa neustále vyhovárajú na to, že nemajú priestor na cvičenie a preto sa im nedarí zhodiť, tento typ diéty je ako stvorený pre vás. Je totiž v markantnej miere, založená na strave a tom, čo si položíte na tanier. Navyše ostrov Okinawa, po ktorom je diéta pomenovaná sa radí do kategórie tzv. Blue Zones, čo sú miesta s najzdravšou populáciou na svete. No a jedálniček v tomto smere, prirodzene zohráva veľmi významnú úlohu. 

Základom stravovania je vysoký príjem zeleniny, obzvlášť koreňovej, oranžových a fialových zemiakov, ktoré tvoria najdôležitejšiu súčasť ich kuchyne.

V podstate sa ako príloha používaju takmer ku všetkému. Zabudnite teda na ryžu, cestoviny, bulgur, ale osvojte si práve toto. Až 90% vašej stravy má byť vo forme zeleniny, ideálne v raw verzii, pričom len 1% tvorí mäso a mliečne produkty. Môžete si dopriať tofu, riasy, s ovocím by ste tiež mali byť opatrnejšie. Ak tak, je fajn, dopriať si ho skôr v ranných hodinách. 

Čítajte tiež: Kombinácie potravín, ktoré zdvojnásobia vaše chudnutie: Nahromadené tuky na bruchu sa ihneď začnú rozpúšťať

Áno, tento typ stravovania je skutočne nízkokalorický, ale mimoriadne bohatý na živiny. Navyše sa hovorí, že po 4 týždňoch takejto diéty, budete siahať prirodzene len po zdravších variáciách, keďže telo si po takomto období, dokáže vytvoriť veľmi pozitívne návyky. 

Toto si osvojte:

  • Zelenina – by mala tvoriť základ jedálnička a jej porcia by nemala chýbať k hlavnému jedlu. Má nízky obsah kalórií a je plná dôležitých mikroživín a vlákniny.
  • Orechy a semienka – sú jedným z najlepších dostupných zdrojov tukov a rovnako obsahujú dôležité mikroživiny.
  • Fazuľa a strukoviny – sú skvelými zdrojmi vlákniny, bielkovín a mikroživín.
  • Bylinky a koreniny – majú veľmi vysoký obsah živín a mimoriadne prospešných rastlinných zlúčenín.

Tieto veci treba obmedziť:

  • Mäso
  • Potraviny s pridaným cukrom 
  • Trans mastné kyseliny
  • Nízkotučné potraviny
  • Soľ v neprimeranom množstve
  • Priemyselne spracované sacharidy

Príklad jedálnička: 

Raňajky: Burrata, paradajky, nakrájaná uhorka, olivový olej
Desiata: Melón
Obed: Dusený karfiol v štýle kari, s batátmi
Večera: Čerstvá mrkva, paradajky, uhorky, grilovaná cuketa a kukurica, preliate olivovým olejm a posypané čiernymi sezamovými semiačkami

Mohlo by vás zaujímať: Potravinová pyramída na chudnutie: Detailný zoznam potravín a odporúčané veľkosti porcií, aby ste nepriberali

Pri Okinawa diéte vám stačí úplne prirodzený pohyb vo forme prechádzok, rozhodne nemusíte denne makať vo fitku. Držte sa však zásad v stravovaní a uvidíte, že výsledky, prídu oveľa skôr ako ste zrejme predpokladali.

- Najčítanejšie -

Najväčší dom nábytku na webe