Presunúť na hlavný obsah

Ak chcete schudnúť, pred spaním by ste si mali odoprieť túto jednu vec

Chudnutie a diéty

Chudnutie nie je taká veda ako by sa na prvý pohľad mohlo zdať. Práve naopak. Stačí sa len držať overených zásad, ktoré skrátka fungujú. Ak si večer odopriete jednu vec, výrazne sa vám začne dariť, eliminovať hmotnosť.

Rituály, ktoré pomáhajú telu v noci spaľovať, týmto spôsobom úplne eliminujete

Tušili ste, že naše návyky pred spaním, dokážu ovplyvniť spaľovanie tuku v noci? To čo aj podľa odborníkov funguje je ideálna teplota, ktorá by sa v spálni mala hýbať okolo 18 stupňov.

Mnohé štúdie totiž preukázali, že chladnejšie prostredie aktivuje v našom tele béžový tuk, ktorý je zodpovedný za termoreguláciu. Ak spíme vo vychladenej miestnosti prípadne nahí, náš organizmus začne prirodzene spaľovať viac energie, aby si udržal teplo. Takisto je tesne pred spaním skvelá studená sprcha, či ľadový kúpeľ, ktoré stimulujú aktivitu hnedého tuku veľmi účinne.

Čítajte tiež: Ideálna váha žien podľa výšky. Spadáte do tejto kategórie?

Tiež je ideálne si dopriať pohár hroznového smoothie. Hrozno je  totiž ovocie plné silných antioxidantov. Obsahuje resveratrol, ktorý sa nachádza  v šupke hroznových bobúľ.

Táto látka má protizápalové účinky, znižuje riziko kardiovaskulárnych ochorení, chráni cievy, posilňuje imunitu, zlepšuje stav akné a má vplyv na samotné znižovanie hmotnosti. Pomáha totiž telu spaľovať kalórie oveľa efektívejšie a rýchlejšie. Takže namiesto pohára vína večer je fajn zvoliť túto alternatívu. 

A tu sa dostávame k tomu, čo by ste si mali tesne pred spaním odpustiť. Áno je to práve pohár obľúbeného sektu, vína, či drinku. Tým totiž dokážete úplne rozhádzať samotné večerné nastavenie tela.

Zvýšite odrazu zbytočne telu energiu, zaťažíte obličky, pripíšete si kalórie navyše a proces spaľovania, ktorý by ste predchádzajúcimi vecami naštartovali, úplne eliminujete. Navyše je tiež dokázané, že ľudia, ktorý si pohárik či dva pred spánkom pravidelne doprajú, majú kvalitu spánku horšiu. 

"Tu vidíme najväčší problém prečo majú ľudia problém s chudnutím. Okrem toho, že alkohol obsahuje prázdne kalórie navyše, ovplyvňuje kvalitu spánku. Ten súvisí viacerými funkciami organizmu, najmä reguláciou hormónov."

Neprehliadnite: Slovenka Katka vymyslela 12-týždňový program Bubble Butt: Vyčarí vám dokonalú postavu aj bez posilňovne

"Hormón leptín, ktorý zohráva úlohu pri regulácii telesnej hmotnosti (potláča chuť na jedlo) a hormón grelín (ovplyvňujúci pocit hlad), bývajú v dôsledku nedostatočného a nekvalitného spánku rozhádzané. Týmpádom na druhý deň siahnete oveľa skôr po sladkostiach, či nezdravších jedlách," vysvetľuje fitness trénerka Miriam Kardošová.

Koľko kalórií takto prijmete večer navyše:

  • pohár bieleho suchého vína 90 – 120 kcal
  • pohár červeného vína  130 – 150 kcal
  • 0,5 l piva - 200 kcal

Hoci to znie nevinne, práve takáto drobnosť môže byť zodpovedná za to, že sa vám nedarí dopracovať k vytúženej hmotnosti, hoci cvičíte a jete zdravo. Skúste sa večer namiesto sektu odmeniť spomínaným hroznovým smoothie. Vyskúšajte to štyri týždne a verte, že na sebe spozorujete zásadný rozdiel.

- Najčítanejšie -

Najväčší dom nábytku na webe