Presunúť na hlavný obsah

Zoštíhlite ramená, spevnite telo a eliminujte tuk na bruchu: Tieto rituály sľubujú nápravu tela v expresne krátkom čase

Chudnutie a diéty

Ak chcete pred letom stratiť prebytočný tuk a spevniť telo, máme pre vás tipy na rituály, ktoré vám tento efekt pomôžu dosiahnuť. Navyše aj rýchlo, čo sa tiež tesne pred plavkovou sezónou počíta.

 

Dostať telo do formy, nemusí byť vždy jednoduché, no s našimi overenými trikmi, to hravo zvládnete. Skúste na vlastnej koži rituály, ktoré skutočne fungujú. 

Ranná rutina

Začať deň zeleným čajom je aj podľa odborníkov, najlepšou cestou k tomu, aby človek nielen zhodil nejaké kilá, ale zároveň si dokážeme touto cestou udržať aj stabilnú hmotnosť. Práve zelený čaj, totiž vo výraznej miere podporuje spaľovanie tukov a zvyšuje pružnosť pokožky. 

"Pôsobí priaznivo proti celulitíde a detoxikuje telo od škodlivých látok. Tiež vytvára pocit sýtosti, takže ak ho počas dňa pijete, reálne zjete oveľa menej. Sú známe štúdie, ktoré preukázali, že pitie zeleného čaju, dokáže zvýšiť kalorickú spotrebu organizmu o 3-4%. Z dlhodobého hľadiska, teda viete výrazne prispieť k celkovému objemu stratených kilogramov a zároveň si pomôcť k udržaniu ideálnej váhy," vysvetľuje MUDr. Eva Smiešková.

Denne by ste si mali dopriať aspoň tri šálky, aby to bolo skutočne efektívne. Navyše takýmto spôsobom sa najrýchlejšie zbavíte aj brušného tuku, ktorý je najmä u žien po tridsiatke veľkým strašiakom, s ktorým vyhrať boj, býva na dlhé lakte. Nedávajte si ho však nalačno, lebo na prázdny žalúdok nie je úplne dobrou voľbou. Doprajte si ho až po ľahších raňajkách. 

Neprehliadnite: Potravinová pyramída na chudnutie: Detailný zoznam potravín a odporúčané veľkosti porcií, aby ste nepriberali

Spevnenie a atraktivita ako osobná devíza

Pokiaľ chcete, aby vaše telo pôsobilo sexi ako celok, nezabúdajte na starostlivosť o ruky a poprsie. Skvelé je urobiť si trikrát do týždňa čas na seba a cvičenie. Premeňte túto rutinu na rituál, ktorý vás bude aj tešiť. Ideálne je začať deň behom, či jazdou na bicykli a potom pridať cviky na pekné poprsie a štíhle ramená. To, čo musíte urobiť, je pravidelne sa im venovať. Skvelé je že, efekt uvidíte už po týždni.

  1. Ranný beh  25 minút
  2. Cviky na ruky a prsia - 10 minút
  • Spojte ruky pred svojou hruďou. Tlačte ich k sebe približne 5 sekúnd, pokým nepocítite napätie vo svaloch. Potom uvoľnite a opakujte 20x. Počas celého cvičenia, chrbát musí byť rovno.
  • Kliky na posilnenie prsných svalov. Štyri série po desať sú ideálne. 
  • Ľahnite si na brucho, nohy ohnite v kolenách a chyťte si členky. Vydržte v tejto pozícii 20 sekúnd a potom urobte asi 10 sekundovú prestávku. Opakujte v štyroch sériách. Postupne čas predlžujte.

Čítajte viac: Najčastejšie chyby, ktoré nám bránia mať super brucho: Získajte užší pás o niekoľko centimetrov

Anticelulitídový zábal v štýle home spa

Zbaviť sa pomarančovej pokožky môžete naozaj aj v pohodlí svojej kúpeľne. Ak sa totiž budete držať predchádzajúcich rád, stačí vám niečo, čo rozprúdi opäť fungovanie lymfy. Na to je voňavá škorica a zábal z nej ako stvorený. 

Budete potrebovať:

  • jeden biely jogurt
  • 3 lyžičky škorice 
  • 2 lyžičky olivového oleja

Všetko zmiešajte, natrite na stehná a oblasť brucha. Zabaľte dané partie tela do potravinovej fólie, dajte cez seba deku a pol hodinku relaxujte v teple. Po záverečnom premasírovaní postihnutých miest sa opláchnite vlažnou vodou. Držte sa tejto trojkombinácie rituálov, aspoň dva týždne a uvidíte, že výsledok si všimne aj okolie.

- Najčítanejšie -

Najväčší dom nábytku na webe