Presunúť na hlavný obsah

Váha nie je rozhodujúca: Záleží na tom, ako vaše telo vyzerá, na toto sa zamerajte

Chudnutie a diéty

To ako žena vyzerá nie je výsledkom čísiel na váhe. Neberte svoju hmostnosť ako mantru, ale pozerajte sa na svoje telo ako na celok.

Základom je brať svoje telo ako celok

Posledné obdobie sa na našej figúre zrejme odzrkadlilo, či sa nám to páči alebo nie. Povinný home - office, menej pohybu - faktory, ktoré sa skrátka dotkli väčšiny z nás. A prirodzene sa aj pomer tukov a svalov počas zmeny režimu, na ktorý sme bežne zvyknutí mení. Nie je všetko len o ručičke na váhe. Podstatné je to, ako naše telo vyzerá a v akom pomere máme tuky a svaly. 

Čítajte: Masážna pištoľ naberá u ľudí na popularite: Hĺbková bodová masáž rozmasíruje ktorúkoľvek časť tela

Odborníci tvrdia, že ideálny podiel tuku u žien je 18-28% celkového telesného objemu. Hoci sa väčšina snaží percentá tuku znižovať pod túto hranicu, nie je to šťastné riešenie. Môže to totiž spôsobiť rôzne komplikácie v organizme. Najčastejšie to vedie k hormonálnej nerovnováhe, ktorá sa potom paradoxne odzrkadľuje aj na príbytku na váhe. V podstate je to na prvý pohľad začarovaný kruh, z ktorého cesta von však je pomerne jednoduchá. Základom je, aby ste svoje telo brali ako celok.

Nezabúdajte, že žiaden extrém nie je dobrý. Nutriční terapeuti sa zhodujú, že žena môže byť oveľa zdravšia, šťastnejšia a krajšia s ľahkou nadváhou, ako keď je extrémne štíhla. 

Áno, vysnívaná váha je niečo, čo si dokážeme neustále vizualizovať, ale v konečnom efekte nič neznamená. Vlastne nemá vôbec zmysel ju riešiť. Dokonca ak ženy prestanú s vážením na dennej báze, občas si doprajú aj burger, či pizzu, oveľa rýchlejšie prirodzene zhodia.

"Treba sa na to naozaj pozerať komplexne, žiadna potravina nie je škodlivá, je to len jej množstvo, ktoré si doprajete. Ideálny jedálniček je taký, v ktorom sú zastúpené všetky nutrične podstatné zložky: bielkoviny, sacharidy, tuky nevynímajúc. Zlatá stredná cesta je niečo, čo bude fungovať vždy a je to aj dlhodobo udržateľné. K tomu pridajte pohyb a máte vyhrané," hovorí fitness trénerka Eva Lišková.

Neprehliadnite: Kde sa berie tuk v nohách? Fitness tréner prezradil 4 jednoduché cviky na schudnutie z nôh

"Videla som stovky žien, ktoré mali 3-5 kíl navyše, no ich výsledky vrámci skladby tela boli oveľa lepšie ako žien, ktoré dlhodobo držali nejaké diéty, či očistné kúry. Dokonca aj vyzerali krajšie. Takže prestaňte sledovať čísla na váhe. Podstatné je to ako sa vo vlastnom tele cítite."

Je pre Vás to, koľko vážite dôležité?

spolu hlasovalo 341 ľudí

Nie
102

- Najčítanejšie -

Najväčší dom nábytku na webe