Presunúť na hlavný obsah

Tri ranné boosty, ktoré nakopnú váš organizmus. Pomôžu vám nielen ku kráse, ale aj k imunite

Zdravie

Nie je nič dôležitejšie, než začať ráno s tou správnou nohou. Ako naštartovať svoje telo tak, aby podalo čo najväčší a najlepší výkon?

Naštartovanie metabolizmu

Už ste počuli o účinkoch jablčného octu? Vedeli o nich síce už naše staré mamy, no jeho čaro je presadzované najmä v posledných mesiacoch. Pravidelná konzumácia v riedenom stave dokáže naštartovať váš organizmus a trávenie. Na tento jednoduchý trik nedajú dopustiť ani svetoznáme modelky, ktoré si týmto udržujú perfektné trávenie. 

Na to, aby ste si takýto drink pripravili, je potrebná voda, citrónová šťava a spomínaný jablčný ocot. Do veľkého pohára (najlepšie pollitrového) si napúšťame vodu, pridáme zopár kvapiek citrónovej šťavy a trochu si odpijeme. Následne si na veľkú lyžicu naberieme jablčný ocot, prehĺtneme a zapijeme zvyškom vody. Nezabúdajte však, že ocot sa v žiadnom prípade nemôže konzumovať na prázdny žalúdok - a už vôbec by ste to s jeho množstvom nemali preháňať. 

Náš tip: Zo začiatku tento nápoj konzumujte trikrát do týždňa, neskôr môžete pridať a začať s ním každé ráno. 

Prečítajte si: Spánková kalkulačka: Vypočítajte si čas a počet hodín spánku, aby ste sa ráno nebudili unavení

Zelený čaj 

Obľúbený teplý nápoj netreba predstavovať. Jeho benefity poznali už pred storočiami a na vrchole čajov sa drží do dnešného dňa a niet sa čomu čudovať - ponúka totiž radu pozitívnych účinkov. Okrem toho, že ma antibakteriálne a antivírusové účinky, obsahuje dôležité vitamíny C a E, ktoré posilnia nielen vašu imunitu, ale zároveň dodajú vašej pleti aj potrebný boost. 

Náš tip: Aby mal zelený čaj čo najvyšší účinok, nikdy ho nezalievajte vriacou vodou. Ideálna teplota by nemala presiahnúť viac než 90 stupňov Celzia. 

Neprehliadnite: Čo sa stane s telo, keď vynecháme raňajky? Dôležité je neprehliadnuť tento dôležitý detail

Citrónové smoothie

Počuli ste už o citrónovej vode? Aj keď ponúka detoxikáciu organizmu - pri pravidelnej konzumácií, existujú aj lepšie a efektívnejšie spôsoby, ako dosiahnuť želaný výsledok. Pripravte si smoothie, do ktorého zakomponujete ochutenú, citrónovú vodu a najlepšie bobuľové ovocie. Vyhýbajte sa mlieku, ale aj cukrom či iným sladidlám - najväčší efekt prichádza stále s najzdravšou variantou. Už jeho pravidelná konzumácia vám pomôže ráno nakopnúť telo, aby ste podali čo najlepší výkon a výsledok zbadáte aj na svojom vzhľade. Stačí len vyskúšať!

Inšpirujte sa: Podceňujeme ho, no dokáže s naším telom zázraky. Tento vitamín je dôležitejší, než si myslíme

- Najčítanejšie -

Najväčší dom nábytku na webe