Presunúť na hlavný obsah

TOP 5 superpotravín, ktoré dokážu prevychovať váš organizmus: Začnete chudnúť a budete sa cítiť oveľa lepšie

Chudnutie a diéty

Sú prospešné, dokážete vďaka nim zmeniť nastavenia svojho organizmu, budete sa cítiť lepšie a navyše aj zhodíte. Tieto potraviny by mali byť neoddeliteľnou súčasťou vášho jedálnička.

Obsahujú veľké množstvo vitamínov, minerálnych látok, sú pre telo veľmi prospešné a navyše sú ideálnou cestou, ako prevychovať svoj organizmus a naučiť ho znova, spaľovať kalórie rýchlo a efektívne. Aj keď možno nemáte na prvý pohľad ukážkový jedálniček, skúste ho najbližšie týždne, obohatiť najmä o tieto zložky. 

1. Čučoriedky

Toto ovocie patrí vrámci chudnutia, medzi najideálnejšie. Má totiž minimum fruktózy, málo kalórií, veľké množstvo vitamínu C, draslíka, železa, horčíka, fosforu.

Čučoriedky dokážu znižovať cholesterol, dokonca sú pri nich dokázané protirakovinové účinky. Dobré je dať si ich hneď na raňajky, kedže skvele osviežia, dodajú potrebné vitamíny, živiny a sú ľahko stráviteľné. 

2. Chia semienka

Chia semienka sú niečo, čím skvele začnete deň. Majú obrovské množstvo vlákniny, omega-3 mastné kyseliny, vitamíny, A, C, E.

Neprehliadnite: Jedno znamenie čaká najbližšie dni rozprávkový život na dosah. Finančný úspech a osoba, ktorá mu otvorí oči

Zasýtia na dlhší čas, takže v kombinácii so spomínanými čučoriedkami, tvoria dokonalé raňajkové combo. Pripravia telo na rýchle spaľovanie a navyše skvele chutia. Hodia sa do kaší, jogurtov,  takže tu, už sa prispôsobte svojim preferenciám. 

3. Spirulina

Spirulina patrí k najstarším rastlinám na Zemi. Má absolútne skvelé antioxidačné účinky. Obsahuje vysoké množstvo bielkovín, vitamíny A, C, D, E, K.  Navyše je bohatým zdrojom proteínov, má ich oveľa viac ako napríklad mäso a sója.

Hovorí sa, že je dobrou zložkou straby pri chudnutí, nakoľko jej pravidelná konzumácia, znižuje pocit hladu, eliminuje chuť na sladké, keďže ide o potravinu s nízkym glykemickým indexom. Dajte si ju vždy hodinu pred jedlom a budete sa cítiť dlhší čas sýtejšie.

4. Chilli

Kapsaicín patrí do skupiny prírodných látok, zvaných vaniloidy. No a práve jedlá s väčším obsahom tejto látky, majú obrovské pozitíva, pri zhadzovaní prebytočných kilogramov.

Prečítajte si: Zažijete pri nich vášeň, ako pri nikom inom. Dominantou týchto troch znamení je to, čo sa odohráva v spálni

Kapsaicín, nachádzajúci sa v ostrých potravinách, ako je práve chilli, totiž spôsobuje oxidáciu tukových tkanív a tak výrazne urýchľujú trávenie. Preto vrámci chudnutia a redukčných diét, fitness tréneri, odporúčajú siahnuť po daných zložkách.

5. Cesnak

Na záver možno nečakané, no neuveriteľne prospešné pre telo, v každom ohľade. Nie nadarmo sa hovorí, že cesnak je všeliek. Obsahuje aj vitamíny B1, B2 a C a mnoho ďalších dôležitých látok, napríklad jód, draslík, sodík, vápnik, železo i kyselinu kremičitú, sacharidy a malé množstvo bielkovín.

Má antivirotické, protiplesňové účinky, takisto znižuje chuť na jedlo. Eliminuje pocit hladu tým, že stimuluje centrum sýtosti v mozgu. Takže, ak chcete zhadzovať, rozhodne si do jedálnička implementujte tieto potraviny. 

- Najčítanejšie -

Najväčší dom nábytku na webe