Presunúť na hlavný obsah

4 najúčinnejšie cviky na krásne a pevné ruky: Takto si už budete môcť dovoliť obliecť opäť tielka, či sexi šaty

Fitness

Mnohé ženy trápia vrámci tvarovania postavy, práve ruky. Ide o partiu tela, ktorú väčšinou nekladieme do popredia, no ak sú pevné a pekné, pridáva to na sebavedomí.

Krásne vyšportované, no stále ženské paže sú snom asi každej z nás. No nie nereálnym. So správnymi cvikmi viete zmeniť nedostatky na prednosti. Venujte rukám zvýšenú pozornosť a už o pár týždňov sa môžete tešiť krásne vyrysovaným rukám, ktoré budete chcieť hrdo ukazovať v krátkych tričkách. Ak potrebujete spevniť vaše ovísajúce tricepsové svaly, táto zostava je pre vás ako stvorená.

1. Jumping Jacks

Zahrejte sa práve skokmi Jumping Jacks. Tento univerzálny cvik je veľmi populárny hlavne preto, že pri ňom zapájate nohy, zadok, ruky aj brušné svaly. Správnym prevedením z neho môžete vyťažiť veľa. A ako by mal tento cvik správne vyzerať?

Neprehliadnite: Potravinová pyramída na chudnutie: Detailný zoznam potravín a odporúčané veľkosti porcií, aby ste nepriberali

Nohy si dajte na šírku bokov a stojte rovno, ruky držte pozdĺž tela. Začnite so skokom tak, že nohy roztiahnete širšie ako je vychádzajúca poloha, stále ich však máte vystreté a zároveň ruky vystriete dohora. Telo by malo byť stále vzpriamené a ruky či nohy by ste nemali krčiť. 

2. Mostík so závažím

Buďte si istá, že tento cvik dokáže aktivovať všetky svaly vášho tela. Ľahnite si na chrbát, zdvihnite zadok a nohy držte v 90 stupňovom uhle. Záťaž umiestnite na bedrá a dvíhajte zadok tak, aby vaše ramená ostali na zemi. Chodidlá majte na podlahe a snažte sa prenášať svoju váhu cez päty.

3. Precvičenie bicepsu

Postavte sa pevne na zem, s nohami na šírku ramien. Ruky s činkami spustite voľne vedľa tela a vytočte dlaňou od seba. V tomto cvičení ich budete krčiť v lakťoch smerom nahor. Ak sa dostanete do tejto polohy, rukami vždy zatočte a vydržte tak aspoň 5 sekúnd.  Zdvíhanie činiek v tejto polohe vám zabezpečí krásne prekrvenie a spevnenie bicepsu. 

4. Angličáky

Tento cvik je veľmi náročný, ale jeden z najefektívnejších. Spája v sebe kľuky, drepy a výskok. Opäť sa postavte rovno, nohy dajte na šírku bokov. Následne urobte malý výskok a cez drep prejdite až do kľuku. Urobte jeden kľuk a opäť vyskočte nahor a tentorkát pridajte aj ruky vystreté dohora. Robte tento cvik zo začiatku pomalšie, aby ste si zafixovali jednotlivé polohy. Aj keď ich za tu minútu urobíte len desať, budú mať skutočne dopad na vašu figúru. 

Čítajte tiež: 10 potravín, ktoré zmenšia nafúknuté brucho: Podporujú trávenie a znižujú zadržiavanie vody v tele

Pokiaľ túžite po čo najskoršom efekte, pustite sa do cvičenia každý deň. Tieto cviky zahrňte do svojej fitness rutiny, alebo sa sústreďte niekoľko dní len práve na ruky. Už po 14-tich dňoch budete pozorovať prvé viditeľnejšie zmeny, po mesiaci sa vaše ruky môžu zmeniť na nepoznanie. Aby vás cviky nenudili, nezabúdajte ich obmieňať a pridávať vždy niečo nové. Veľmi efektívna je napríklad jóga. Už len desať pozdravov slnka spolu s týmito tromi cvikmi efektívne upravia vaše ovísajúce svalstvo na rukách a vy tak veľmi hravo oklamete gravitáciu. 

- Najčítanejšie -

Najväčší dom nábytku na webe