Presunúť na hlavný obsah

3 cviky na spodné brucho, ktoré vám ho pomôžu konečne dostať do formy

Chudnutie a diéty

Všetky túžime po dokonalom tele a občas sa nám zdá až absurdné, ako môžu mať modelky v časopisoch tak perfektné a vypracované bruško. Práve to je najproblematickejšia partia u žien a zhadzuje sa z nej najťažšie. Najmä z toho spodného.

Áno, vieme a veľmi dobre si uvedomujeme, že brucho je jednou z našich najproblematickejších partií. Ženy to tak nejako majú dané. Najmä po tridsiatke, ide zhadzovanie z tejto partie, najmä z toho spodného brucha, o niečo ťažšie. Navyše po takom pôrode, ani nehovoriac. 

Čítajte: Veľký horoskop na rok 2021: Nový priateľ, milenec a jedno znamenie zažije svoj doposiaľ najlepší rok

Tukové tkanivo na bruchu je totiž charakteristické tým, že spočiatku nie je vidieť. Najprv sa vytvára okolo vnútorných orgánov, takže ani nevieme, že už vlastne máme problém. Až po nejakom čase sú zásoby tuku viditeľné. Pravidelnosťou, však dokážete spolu s cielenými cvikmi, dosiahnuť vytúžené výsledky.

1. Mountain climbers

Mountain climbers je jednoznačne považovaný za najúčinnejší a zároveň najjednoduchší cvik na spodné brucho. Ak cvičíte doma, podľa nejakých videí, už presne viete o čom hovoríme. Začínate z pozície planku, no namiesto toho, aby ste sa opierali o zem lakťami, sa nadvihnite a podopierajte sa dlaňami. Začnite striedavo priťahovať nohy k hrudi.

Pokiaľ by ste chceli cvik zmeniť a zamerať sa aj na šikmé svalstvo, nohy priťahujte šikmo. To znamená, pravú naľavo a ľavú nohu napravo. Rovnako ako pri planku, aj teraz je dôležité nehrbiť sa. Hlavu nezdvíhajte, pozerajte sa do zeme.

2. Bosu ako skvelý "formovač"

Cvičenie s vlastnou váhou na bosu je to najlepšie, čo pre svoj pás môžete urobiť. Zapájate totiž všetky svaly, posilňujete panvové dno, spevňujete spodné brucho a zároveň tvarujete aj zadok. Ideálna kominácia.

Neprehliadnite: Čínsky rok sa oficiálne začína. Pre tieto štyri znamenia však bude pohromou

Nazačiatok vám stačí 5 minút denne, potom zvýšte čas na 10 až sa dopracujete k 15 minútam, ktoré sú považované za ideálne. Ak teda chcete vidieť spomínané výsledky.

3. Príťahy kolien k hrudníku

Ľahnite si na chrbát a pokrčte nohy v kolenách. Nadýchnite sa a brucho sťahujte ako najviac to pôjde. Princíp je založený na tom, že čím viac ho stiahnete, tým účinnejšie cvičenie bude. Na začiatku zadržte po nádychu vzduch aspoň na 15 sekúnd a postupne môžete túto dobu predlžovať až na 60. Cvičenie opakujte 3 až 5krát, aspoň v troch sériách.

Skvelé je, že všetky tieto cviky, zvládnete hravo aj doma, takže výhovorky tu veru miesto nemajú. Do leta tak ešte stále máte dosť času, docieliť vytúžené krivky.

Ktorá partia tela sa podľa Vás najťažšie formuje?

spolu hlasovalo 166 ľudí

Brucho
131
Zadok
14

- Najčítanejšie -