Presunúť na hlavný obsah

Počet písmen v mene prezradí vašu osobnosť: Čo presne sa skrýva pod vašou kombináciou?

Zábava

Čím dlhšie meno, tým zložitejšia osobnosť. Aspoň to tvrdí numerológia a my sa dnes pozrieme na to, čo presne sa skrýva za menami, ktoré nosíme. Ste zvedaví?

Podobne ako číslice, aj písmená zohrávajú v našom živote isté tajomno. Podľa numerológie súvisí počet písmen v našom mene s tým, aká sme osobnosť, aký máme charakter, ale aj vzťahy s okolím. Vo všeobecnosti sa však udáva, že čím dlhšie meno, tým komplikovanejšia povaha. Čo myslíte, je na tom niečo pravdy a v akom zmysle si to vlastne máme predstaviť?

Čítajte: Veľký horoskop na rok 2021: Nový priateľ, milenec a jedno znamenie zažije svoj doposiaľ najlepší rok

Krátke mená (3 písmená) majú jasné ciele a ambície

S krátkymi menami, predovšetkým tými, ktoré majú tri písmená sa spája ako typická vlastnosť bojovnosť. Títo ľudia majú najvyššie ambície a sú veľmi cieľavedomí. Zatiaľ čo u žien to môže predstavovať následné problémy vo vzťahoch a súkromí, pretože tak podvedome strácajú svoje typické ženské vlastnosti, nežnosť a láskavosť, u mužov ich mužnosť silnie. 

Čo si zaumienia, to dosiahnu. Idú si pre to, čo majú v hlave a nič ich v tom nezastaví. Neexistuje, nedá sa alebo nedosiahnuteľné – tieto pojmy pre nich nič neznamenajú. Nevracajú sa do minulosti a nezdržiavajú sa nikým a ničím, čo by im bránilo v ceste. Sú si vedomí svojich nadpriemerných schopností a snažia sa z nich vyťažiť čo najviac. 

Mohlo by vás zaujímať: Krvná skupina namiesto horoskopu: V Japonsku veria na takéto predpovede, automaty na rozbory krvi nájdete na každom roku

 

Stredne dlhé mená (4-5 písmen) sa vyznačujú sebadôverou

Mená, ktoré obsahujú štyri až päť písmen. Vyznačujú sa sebadôverou, z ktorej pramení aj to, že títo ľudia sú doslova ako magnet pre okolie. Sršia šarmom, majú výborné komunikatívne schopnosti a zväčša ide o spoločenské typy. Často sa stavajú do pozície lídrov, sú radi na vrchole spoločnosti a potrebujú istým spôsobom mať svoje „publikum“. 

Na jednej strane je to pre nich veľmi príjemné, na strane druhej si budú musieť zvyknúť na to, že môžu byť terčom intríg, ohovárania, či nekalých úmyslov. Rovnako tak vo vzťahoch to nemusia mať jednoduché. Keďže ide o silné osobnosti s pozitívnym vzťahom k životu a patria medzi tých aktívnejších a spoločenskejších, zo strany partnera môže dochádzať k žiarlivosti, pocitu menejcennosti alebo majetníckym sklonom. 

Šestka má špecifický význam a je symbolom nerozhodnosti

Číslo šesť sa spája s ľuďmi, ktorí nie vždy vedia, čo v živote chcú. Kým si utriedia svoje myšlienky, veľa príležitostí im pretečie medzi prstami alebo doslova ujde. Až vtedy si uvedomia, že musia vo svojich rozhodnutiach nabrať na rýchlejšom tempe a niekedy sa nezamýšľať nad tým, aký to bude mať dopad. Niekedy sú príliš zbytočne ustráchaní a to ich brzdí, pričom ich schopnosti, aj úmysly sú nanajvýš v poriadku a radia sa medzi úspešných a talentovaných. Vo vzťahoch však bývajú doslova stelesnením ideálu, ako po fyzickej, tak aj po psychickej stránke. Disponujú silnou energiou a príťažlivosťou, čo ich v živote zachraňuje vo veľa situáciách. 

Neprehliadnite: Čínsky rok sa oficiálne začína. Pre tieto štyri znamenia však bude pohromou

Dlhé mená (viac ako 7 písmen) ako predzvesť komplikovanosti

Čím viac písmen v mene je, tým väčšia energia a s ňou aj komplikovanejšia osobnosť. Ide o typy ľudí, ktorí sa síce neboja pustiť do niečoho nového, ale často ani netušia, čo to so sebou prináša. Často ide o konzervatívne typy, ktoré majú jasné zásady, konvencie a nehodlajú ich meniť. Ani o nich diskutovať. Vymedzujú sa a myslia si, že len ich názor je ten najlepší a len ich pravda je jediná pravda na svete. Dialóg s nimi je náročný a o kompromisoch ani nehovoriac. 

Ak ide o osem písmen, v súkromí si to dokonca všetko kompenzujú a myslia si, že sa im všetko prepáči. Pravidlo zásadovosti im zrazu nemusí vyhovovať a pravidlá zrazu určujú oni. Milostné vzťahy, komplikované vzťahy, ale aj zložité vzťahy samých so sebou sú pre nich také typické, niekedy ako začarovaný kruh, z ktorého nevedia ako von. Nikdy to však na sebe navonok nedajú poznať. 

- Najčítanejšie -