Presunúť na hlavný obsah

Štyri potraviny, ktoré vymažte z jedálnička, ak nechcete vypuklé brucho: Následne si zmerajte obvod pásu

Chudnutie a diéty

K plochému bruchu si môžete pred letom dopomôcť aj úpravou jedálnička. Vymažte odtiaľ raz a navždy nasledujúce potraviny a potom si zmerajte obvod pásu.

Poznáte ten pocit, zrazu sa ani nenazdáte a už je vaše brucho o čosi viac zarovnané s ostatnými krivkami tela. Aj vám sa zdá, že obvod pásu narastá po jednej večeri, no ak sa odhodláme chudnúť, trvá večnosť, kým z neho ubudne? 

Prezradíme vám, ktoré potraviny dokážu vaše brucho spľasnúť a vypuklú časť čiastočne zrovnať. Ak ste tak doteraz neurobili, vyskúšajte ich vymazať z jedálnička. Pokus sám na sebe je jedinou cestou, ako sa presvedčiť, že to tak skutočne funguje. 

Paradoxom však je, že veľká časť z nich tvorí naše stravovacie návyky po dlhý čas, ktoré preberáme z detstva, od našich rodičov a starých rodičov. Doba však ide ďalej a s ňou aj zmeny v stravovaní. Preto je dôležité  zbaviť sa niektorých stereotypov v strave, o ktorých si myslíme, že sú bežné a neškodné. Omyl.

Prečítajte si: Potravinová pyramída na chudnutie: Detailný zoznam potravín a odporúčané veľkosti porcií, aby ste nepriberali

Biele pečivo a kysnuté cesto

Biela múka, kysnuté cesto. Múčne jedlá ako také majú vysoký glykemický index, čím spôsobujú výkyvy hladiny cukru v krvi. Vyšší cholesterol, nárazové priberanie a následný jojo efekt sú častými spoločníkmi práve ľudí, ktorí si nevedia predstaviť deň bez poriadnej dávky pečiva. Skúste ho vysadiť už len na týždeň a ihneď pocítite, ako je vaše telo odľahčené. 

Mliečne výrobky a syry

Zrejúce syry sú lahôdkou, no v skutočnosti obsahujú priveľa soli. Konzumácia slaných syrov zaťažuje obličky a vedie k zvýšenému krvnému tlaku. V prípade mliečnych výrobkov je tiež dôležité sledovanie obsahu tuku. Zdanlivo malé kúsky týchto výrobkov, do ktorých si „ďobneme“ však nie sú také neškodné, ako sa na pohľad zdajú byť. Skúste ich eliminovať a zostanete prekvapení.

Údeniny

Rovnaký prípad v podobe vysokého obsahu soli. To vedie k vysokému cholesterolu a zvýšeniu krvného tlaku. Okrem toho sa to prejavuje aj veľkosťou pneumatiky okolo vášho brucha. Ak nechcete nosiť so sebou vypuklé brucho, vysaďte tieto potraviny a po mesiaci si odmerajte obvod pása. 

Mohlo by vás zaujíímať: Kombinácie potravín, ktoré zdvojnásobia vaše chudnutie: Nahromadené tuky na bruchu sa ihneď začnú rozpúšťať

Strukoviny a kapustoviny

V prvom rade treba podotknúť, že v porovnaní s ostatnými nie sú nezdravé. Ľudia, ktorí však majú citlivé brucho, nafukujú. Šošovica, fazuľa, cícer, hrach, ale aj sója a z kapustovitých surovín je to brokolica, karfiol, kel či kapusta. Niektoré ženy majú problém aj pri konzumácii extrémne malého množstva. V prípade týchto surovín, ak môžete, uvažujte o zmene a náhrade, alebo sa snažte vybudovať si k nim cestu, ktorá bude postupná a pripraví na ne vaše telo. 

- Najčítanejšie -

Najväčší dom nábytku na webe