Presunúť na hlavný obsah

Ak priberáte na bruchu, vyskúšajte JEDEN cvik: Cvik so záťažou v sede má super rýchly účinok

Fitness

Najčastejšia časť tela, ktorú riešime je jednoznačne brucho. Najrýchlejšie sa do neho priberá a najťažšie sa z neho chudne.

Brucho je naša najproblematickejšia partia, no a ešte stále aj najčastejšia, ktoré riešime. Niektorí už v skoršom veku, iní si vďaka genetike udržia plochšie brucho aspoň do tridsiatky, ale skôr či neskôr ich to vzhľadom na pribúdajúce roky dostihne tiež. No a pár šťastlivcov nemusí nič robiť do konca života a ich postava je rovnaká ako rokmi predtým. My všetci ostatní, ak chceme, aby sa nám okolo pása netočila pneumatika, musíme pre to niečo urobiť. 

Najefektívnejším spôsobom je zmena jedálnička a zakomponovanie zdravej výživy ako prirodzenej súčasti životného štýlu. Metabolizmus však naštartujete, pokiaľ začnete cvičiť. 
Ako motiváciu máme pre vás skvelý cvik, ktorý má super rýchly účinok.

Prečítajte si: 4-týždenný plán na chôdzu, ktorý roztopí neželané tuky: Vďaka tomuto programu schudnete na želanie

Russian Twist alebo cvik so záťažou v sede

Vytáčanie zo strany na stranu v sede alebo cvik so záťažou v sede je u žien veľmi obľúbený a variabilný. Zaujmite východiskovú polohu, ktorá znamená to, že si sadnete na cvičebnú podložku, mierne zodvihnete nohy a tým pádom sa podložky dotýkate len zadkom. Do rúk si vezmite záťažie, zo začiatku vám postačí aj kilo. Či už v podobe činky, kotúča z činky alebo kettlebella alebo si len napustite fľaše vody a tie si vezmite do rúk, ak nič iné po ruke doma nemáte. Určite vás však cvičenie bude oveľa viac baviť, keď si zaobstaráte aj cvičebné pomôcky a fitness oblečenie. Celé vás to vtiahne do atmosféry, kedy máte čas len pre seba.

Ak chcete využite pri tom aj notebook alebo smartfón s ukážkovým cvičením, ktoré vás bude viesť. Mobil však mimo toho do rúk neberte, je to to najhoršie, čo počas cvičenia môžete robiť. To, že pár minút niekomu neodpíšete predsa počká a pri cvičení je dôležité sústrediť sa. Ak je vaša myseľ niekde inde, nemá to zmysel a míňa sa to celé účelu či výslednému efektu.

S hornou polovicou tela, pričom obidvomi rukami držíte závažie začnete pomocou brušných svalov vytáčať telo do strán. Nohy sú stále pozdvihnuté, môžete ich mierne prekrížiť a kolená mierne pokrčené.

Cvik so záťažou v sede vykonávajte v intervaloch 15-20 opakovaní po 3-4 série.

Neprehliadnite: Slovenka Katka vymyslela 12-týždňový program Bubble Butt: Vyčarí vám dokonalú postavu aj bez posilňovne

Necvičte brucho každý deň, dôležitá je pauza

Pozor, ak si však myslíte, že ide len o akúsi náhradu brušákov a tento cvik môžete bezhlavo robiť každý deň, rýchlo na to zabudnite. Je to jeden z najväčších mýtov vôbec a napriek prízvukovaniu, mnoho ľudí to neustále takto robí. 

Pri bruchu, tak ako aj pri inom cvičení je rovnako dôležitý čas pauzy a teda oddychu. Svaly potrebujú regenerovať a pre efektívnosť chudnutia z brucha je to nevyhnutné.

- Najčítanejšie -

Najväčší dom nábytku na webe