Presunúť na hlavný obsah

Podbradok či dvojitá brada minulosťou: Dokážete sa ich zbaviť aj neinvazívne a natrvalo

Krása

Ochabnuté kontúry tváre a brady, sú niečo, s čím môže bojovať ktorákoľvek žena. A nielen tie s kilami navyše. No na sebavedomí, to rozhodne nepridáva. Pozrite sa, ako tento problém, celkom jednoducho vyriešiť.

Dvojitá brada alebo podbradok nie je niečo, za čo by ste sa mali hanbiť, ale ak vám prekáža, môžete urobiť hneď niekoľko vecí, aby ste podporili svoje sebavedomie a predišli jeho “zväčšeniu”

Svoj podiel má samozrejme aj genetika, takže ak sa vo vašej rodine vyskytuje dvojitá brada, je pravdepodobnejšie, že sa k nej dopracujete ľahšie ako ženy, ktoré jú v genetike nemajú.

"Dôvody dvojitej brady môžu byť naozaj rôzne. Ako postupne starneme, naša pokožka začína strácať pružnosť a priťahuje ju gravitácia, ktorá môže ľahko spôsobiť tento problém. Ďalším zásadným faktorom, môžu byť aj výkyvy hmotnosti. Pokožka, ktorá je udržiavaná, je normálne elastická, ale s častým priberaním a chudnutím sa môže roztiahnuť a uvoľniť," prezrádza hneď na úvod Karolína Volkov, majiteľka salónu krásy DNJ DNA, ktorá nám v tejto oblasti, poskytla veľmi cenné rady.

Existuje veľa spôsobov, ako zabrániť tvoreniu podbradku či už ide o tvárovú jógu, či voľbu cielených produktov v starostlivosti o pleť alebo v najhoršom prípade, invazívnejších procedúr.

Tvárová jóga 

Prevencia je kľúčová pri akomkoľvek “probléme“ a tvárová jóga môže pomôcť udržať oblasť brady napnutú a elastickejšiu. "Pomôžu naozaj jednoduché cviky na bradu, ktoré je potrebné cvičiť ráno a večer každý deň, pokiaľ chcete vidieť výsledky. Je naozaj dôležité, aby ste boli dôsledné tak ako s časom aj s cvikmi samotnými."

Čítajte tiež:  Vitamín C ako elixír mladosti: Toto dokáže s vašou pleťou v priebehu mesiaca

"Skvelá rutina na dvojitú bradu je napríklad tá, kedy najprv prstami vytvoríte písmeno V, podržíte dlaň na brade, stiahnete pery smerom nadol a päť sekúnd držíte a opakujete. Potom posuňte obe dlane, na obidve strany brady, prstami zakryte uši a začnite vydávať zvuk „eeeee“. Nakoniec si vložte prstenníky do úst, na obidvoch stranách líc, ťahajte pokožku líc, do boku a pomocou čeľustných svalov, vytlačte prsty späť, aby ste sa dotkli zubov. Všetky pohyby opakujte 10-krát."

Aplikujte sérum a hydratačný krém vždy a tak ako máte

Skvelým pomocníkom dokáže byť aj tak bežná vec ako je aplikácia krému. Treba sa uistiť, že sérum a krém (najlepšie hydratačný) nanášate aj na krk a to vždy pohybom nahor. Ďalším nenápadným tipom sú produkty ktoré podporujú produkciu kolagénu. Ak bežne produkty nanášate aj na krk a používate pri tom pohyb nahor, no podbradok aj tak neustupuje, skúste vyhľadať produkty určené špecificky, na tento problém.

Použite ručný ultrasonický nástroj

Ak máte možnosť zainvestovať, urobte to. Získate dlhodobejšie výsledky aj z pohodlia domova. Za vyskúšanie určite stoja aj ultrasonické prístroje, v spojení s kolagénovým sérom. "Moje odporúčanie je Ultrasonic Therapy, od skvelej slovenskej značky Envy. Rozdiel je, že takýto nástroj vmasíruje a vpravuje produkt do problematickej oblasti, oveľa efektívnejšie ako len ručná masáž. Pri kombinovaní prístroja a produktu, môžete nielen zabrániť tvorbe podbradku, ale aj zmierniť viditeľnosť “povisnutej“ pokožky."

Face Roller alebo Gua Sha

Ďalším spôsobom, ako si stimulovať oblasť krku sú masážne nástroje z kameňa. Tieto nástroje sme vám už mnohokrát predstavili, nielen, preto, že by išlo o módnu vychytávku, ale naozaj dokážu stimulovať tvorbu kolagénu, vytvárať lymfatickú masáž a tým odvodňovať, či dokonca stimulovať napätie v oblasti a tým zmierniť bolesť.

Pokiaľ je za vašou dvojitou bradou práve nedostatok elasticity, časté masáže vedia výrazne napomôcť celkovému vzhľadu a to nielen pokiaľ ide o váš krk, ale ktorúkoľvek oblasť na tvári.

Preskúmajte neinvazívne ošetrenia v prostredí kliniky

Ak ste vyskúšali aj cielené produkty, masáže či spomínanú tvárovú jogú, ale stále vás trápi podbradok, existujú ošetrenia, na dermatologickej klinike, ktoré môžu poskytnúť pôsobivé výsledky a nemusia  zahŕňať chirurgický zákrok. "Napríklad rádiofrekvencia je úžasná pre spaľovanie tukov na tvári a výraznú redukciu dvojitej brady a jej cielené tvarovanie. Takýmto ošetrením, získate nielen ostrejšiu tvárovú líniu, ale aj zvýšené napnutie pokožky a podporu tvorby kolagénu."

Neprehliadnite: Pleťové séra pre ženy po 30-tke: Čím skôr začnete, tým viac rokov si ušetríte a budete viditeľne mladšia

"Pokiaľ je Váš podbradok na tukovej báze, je ideálne vyhľadať ošetrenie, ktoré sa volá  Sculpt Freeze a zmrazuje odolné tukové bunky. Tie sa potom postupne (počas niekoľkých nasledujúcich mesiacov) vylučujú."

- Najčítanejšie -

Najväčší dom nábytku na webe