Presunúť na hlavný obsah

Skúste alkalický detox, na ktorý nedajú topmodelky dopustiť: Takto sa udržiavajú fit nielen počas leta

Chudnutie a diéty

Na alkalický detoxnedajú dopustiť krásky ako Alessandra Ambrosio, Mathilde Goehler, Victoria Beckham, Gwyneth Paltrow, Jennifer Aniston či Kirsten Dunst. Práve takto si vraj dokážu udržiavať postavičku snov. Ide o módny trend alebo to skutočne funguje?

O prekyslení organizmu sa toho už popísalo viac než dosť. Táto teória má svojich odporcov aj zastáncov, tak ako všetko. Jedno je však isté. Občas svojmu telu treba dopriať poriadny detox a práve tento je to vraj ako stvorený. Aspoň na neho nedajú dopustiť známe krásky.  Základom je len vedieť, čo a kedy jesť.

Čítajte tiež: Aký je váš metabolický vek v porovnaní so skutočným? Tento vzorec odhalí veľa o vašej fyzickej kondícii a zdraví

Zabudnite na striktné pravidlá a zákazy

Nejde o strikné ombedzenia, zákazy a presný zoznam jedál, čo si musíte naservírovať na raňajky, obed, či večeru. V podstate sa nemusíte vzdať žiadnych potravín úplne. V určitom obmedzenom množstve, môžete jesť aj cestoviny, mäso, mlieko, či piť kávu alebo alkohol. Dokonca si môžete dať každé ráno aspoň kúsok tmavej čokolády.  

Len je podstatné, aby tvorili maximálne 20% vášho jedálnička. Zvyšných 80% by mala byť zelenina a ovocie. Cieľom tohto dvojtýždňového detoxu je, aby sa PH vo vašom tele pohybovalo medzi 7,35 - 7,45.

Jesť alkalickú stravu totiž neznamená hladovať

Vraj sa stačí držať týchto zásad 80:20 - 14 dní a uvidíte výsledky. Navyše vaša pleť bude oveľa čistejšia, žiarivejšia a pružnejšia.

Takže nezabúdajte v 80% konzumovať surovú zeleninu a ovocie a zvyšok si doprajte to, na čo máte aktuálne chuť. Práve vyvážená hladina kyselín v tele pomáha lepšiemu tráveniu a živiny sú tým pádom využívané v maximálne optimálnej miere. Alkalický detox je teda ideálny a rýchly spôsob, ako si udržať zdravie a celkovú životnú pohodu.

Mohlo by vás zaujímať: Táto časť ženského tela starne najrýchlejšie: Poradíme vám cviky, ktorými si predĺžite mladosť

Skúste to ako topmodelky

Napríklad taká Alessandra Ambrosio  v tom má jasno. Svoj deň začína ovocím, na olovrant si dá kúsok tmavej čokolády, na obed obľúbené cestoviny, ako olovrant volí zeleninové smoothie na večeru nedá dopustiť na obľúbený letný šalát z aktuálnej, sezónnej zeleniny.

Počas dňa pije čistú vodu a ak má chuť na kávu, dá si ju. Ak potrebuje vylepšiť svoju postavičku, drží sa tohto režimu 14 dní. No a táto žena vyzerá skvele, no nie? Tak ak to funguje u nej, prečo to neskúsiť?

Skúsite tento detox na vlastnej koži?

spolu hlasovalo 32 ľudí

- Najčítanejšie -