Presunúť na hlavný obsah

Strašiak menom celulitída: Čo všetko ju ovplyvňuje a dá sa jej naozaj zbaviť?

Krása

Je jedno, či ste štíhla alebo máte plnšie tvary. Celulitída môže potrápiť naozaj každú ženu.

Niektorí odborníci tvrdia, že ide “len o obyčajný tuk”. Lekári dokonca uvádzajú, že vlastne celulitída neexistuje, a to napriek tomu, že ju vidia na vlastné oči. Ak celulitída neexistuje, prečo pre ňu máme slovo? Je to len klamstvo, ktorému všetci veríme? 

Prečítajte si: Detoxikačný nápoj, ktorý nemá konkurenciu: Kombináciou dvoch surovín dokážeme ovplyvniť to, na aký vek vyzeráme

Celulitída je teda skôr jamkovito vyzerajúci tuk pod kožou. Takže, ak máte jamky, hrudky, či pomarančovú kožu, máte celulitídu... Je to iný tuk, nerozpustí sa tak, ako ten bežný, takže drastickými diétami sa nikam nedostanete. Príčinou vzniku pomarančovej kože je predovšetkým porucha cirkulácie lymfatického systému a zadržiavanie vody. Pri poruche lymfatického obehu sa bunkový odpad hromadí v a okolo tukových buniek. Ak sú tieto bunky sú umiestnené v oblastiach podkožného tuku, obmedzený tok lymfatickej tekutiny môže spôsobiť pod kožou vydutý efekt. A tu to máte: vznikne celulitída. Na vznik však vplýva hneď niekoľko faktorov, najrozhodujúcejšie sú práve tieto:

  • genetika
  • celkový životný štýl
  • pohyb
  • ale aj užívanie antikoncepcie

Mnohé ženy si vždy kladú jednu podstatnú otázku: dá sa jej zbaviť? Áno, dá. Ale skôr, ako sa poženiete do obchodu na nákupy produktov, ktoré "zaručene" ničia celulitídu, skúste inú vec. Pretože, ak stále budete robiť chyby ako napríklad, že nebudete mať dostatok pohybu, že vaše stravovanie bude nezdravé, tak ani produkty za stovky EUR vám nijako nepomôžu. 

Naša rada? Upravte jedálniček a buďte aktívne. Áno, znie to možno jednoducho, ale vo výsledku to jednoduché aj môže byť. Zabudnite na cukry, nadmernú konzumáciu živočíšnych tukov, soli či slaných dobrôt. Rovnako tak alkoholu či fajčenia. Naopak, doprajte si ovocie, zeleninu a veľa, naozaj veľa vody. Pitný režim je dôležitý pre látkovú výmenu a odplavovanie toxínov z tela a dokáže vo veľkej miere ovplyvniť to, ako vyzerajú vaše nohy. 

Neprehliadnite: Pridajte do raňajok superfood, ktoré napravia vaše trávenie: Vďaka nim naštartujete metabolizmus a spálite tuk

K tomu všetkému pridajte pohyb. Napríklad 20-minútový beh denne dokáže veľké zázraky, rovnako tak vychádzka na bicykli či rýchla chôdza do práce. Vymeňte (pokiaľ to je možné) auto za prechádzku a aj to sa bude rátať. A ak toto všetko začnete robiť, môžete siahnuť po malých pomocníkoch v podobe produktov. Osvedčený je v tomto smere napríklad kolagén. Pite ho každé ráno so svojím obľúbeným smoothie nápojom. Alebo si každý deň v sprche doprajte 10-minútovú masáž s gélom určeným na celulitídu, alebo siahnite po peelingoch. Všetko to však bude fungovať len vtedy, ak to budete robiť presne tak, ako píšeme. 

Mohlo by vás zaujímať: Ideálny hormón nášho tela pre chudnutie: Takto dokážete ovplyvniť jeho prítomnosť v tele

Bojujete s celulitídou?

spolu hlasovalo 118 ľudí

Áno
87
Nie
31

- Najčítanejšie -