Presunúť na hlavný obsah

Najbohatší proteín, ktorý podporí rast a hustotu vlasov: Objem vo vlasoch vás omladí o niekoľko rokov

Krása

Neverili by ste, čo s vaším vzhľadom dokáže urobiť kvalita vlasov. Ak im dodáte objem, budete sa cítiť o niekoľko rokov mladšie a sebavedomejšie.

Starostlivosť o vlasy nie je len o ich umývaní a maskách, ale o celkovom prístupe k ich ozdraveniu. Aj keď každej z nás matka príroda nadelila niečo iné, väčšinou každá chce práve ten typ a strih vlasov, aký nemá. Sú však veci, ktoré nezmeníme a prvé, čo je treba pochopiť je vedieť sama seba prijať a pracovať s tým, čo máte.

Okolo kolagénu sa v poslednej dobe popísalo toho veľa, najmä v súvislosti s omladením pleti a tváre. Kolagén je však prospešný aj pre naše vlasy a pomáha im navrátiť lepší a zdravší vzhľad.

Inšpirujte sa: Najlepšie vlasové účesy, ktoré sú aktuálne trendy: Ktorý sa vám bude najviac hodiť?

Riedke a dolámané vlasy potrebujú výživu

Kolagén je základnou stavebnou hmotou nášho tela. Táto bielkovina je pre naše telo dôležitá a už po 30-tke by ste mali zbystrieť pozornosť a starať sa o to, či jej máte v tele dostatok. Prirodzene jej totiž telo produkuje menej, no v súčasnosti kolagénový ošiaľ neminul nikoho z nás. 

Čo je však skvelým benefitom je to, že pravidelné užívanie kolagénu pomáha posilniť polámané vlasy, spevniť ich štruktúru a dodať im zdravý lesk vďaka výžive. Kolagén podporuje rast nových vlasov a s ním aj hustotu. Práve objem je to, čo vás v prípade koruny krásy dokáže zachrániť. Obmedzuje tiež vypadávanie vlasov, ktoré trápi nejednu z nás. 

Bojuje proti voľným radikálom a zväčší priemer vlasu, čím aj objem

Kolagén je aminokyselina, ktorá bojuje s voľnými radikálmi. Vysvetlíme. Voľné radikály vznikajú prirodzene vplyvom rôznych príčin, avšak dokážeme im zabrániť práve antioxidačným účinkom. Vďaka pravidelnému prísunu kolagénu dochádza tiež k zväčšeniu priemeru jedného vlasu a logicky teda aj celej koruny krásy. Neverili by ste, čo dokáže objem vlasov s vaším vzhľadom. Automaticky vyzeráte mladšie, sviežejšie a je to spôsobené aj sebavedomím, ktorého zrazu máte dostatok. A čím sebavedomejšia žena, tým spokojnejšia. 

„Kolagén som užívala v prášku a musím povedať, že už po prvom týždni som spozorovala, že moje vlasy sú oveľa viac vyživované. Chvíľkami som mala pocit, ako keby mi niekto chytil a vymenil celé vlasy za nové. Nehovoriac o tom, že sa mi rozžiarila aj celá pleť. Ľudia, ktorí ma poznajú, sa ma pýtali, či som bola na nejakom estetickom zákroku. V skutočnosti som však nič na tvári nepodstúpila, za všetko mohlo len zlepšenie kvality vlasov. Aký paradox, však?“ zostala prekvapená interiérová dizajnérka Petra (29).

„Priznám sa, ku kolagénu som sa dostala možno neskôr ako ostatní. Davový ošiaľ totiž najskôr spôsobil to, že som tomu neverila. Keď sa situácia upokojila a došla reč na kolagén, na základe skúseností mojej známej som videla, čo to v reále urobilo s jej vlasmi a to ma presvedčilo. Keď vidíte rozdiel na niekom, koho osobne poznáte, neváhate ani na sekundu. Pred používaním som sa odfotila, aby som si vedela porovnať PRED a PO. Dnes si bez neho neviem predstaviť starostlivosť o vlasy,“ prezradila realitná maklérka Lenka (32).

Mohlo by vás zaujímať: Oleje v kozmetike: Ktoré sú skutočne efektívne a ako by ste ich mali najlepšie používať?

Šedivé vlasy majú ženy už po tridsiatke, vďaka kolagénu im viete predísť

Pigment v našich vlasoch závisí predovšetkým od vlasových folikul. To, akú farbu vlasov prirodzene máme ide teda ruka v ruke s tým, ako sú vlasové folikuly vyživené. Ak nie sú, objavujú sa sivé vlasy skôr. Najviac ich vidno na ženách, ktoré majú tmavšie vlasy, u blondínok sa tento strieborný odtieň viac „stratí“ a splynie s hrivou. To však  neznamená, že tam šediny nie sú.

- Najčítanejšie -