Presunúť na hlavný obsah

Zelený čaj ako dokonalý spaľovač tukov: Ak ho budete piť denne, pomôže vám nielen efektívne zhodiť, ale aj si váhu udržať

Chudnutie a diéty

Práve zelený čaj sa považuje za naozaj fungujúci aspekt, pri redukcii hmotnosti. A je to hneď z niekoľkých dôvodov. Pozrite sa spolu s nami, v čom spočíva jeho vysoká účinnosť.

Mobilizuje tuk z uložených zásob a týmpádom pomáha k znižovaniu hmotnosti

Zelený čaj je známy už viac ako 5000 rokov a dodnes je považovaný za jednu z najzdravších potravín. Na náš organizmus má totiž množstvo pozitívnych účinkov. Je bohatý na veľmi cenné bioaktívne látky, ktoré dokážu s telom zázraky. 

"Naozaj je dokázané, že pitie zeleného čaju, účinne podporuje spaľovanie tukov, zvyšuje pružnosť pokožky, pôsobí priaznivo proti celulitíde a detoxikuje telo od škodlivých látok. Tiež vytvára pocit sýtosti, takže ak ho počas dňa pijete, reálne zjete oveľa menej," vysvetľuje MUDr. Eva Smiešková.

Zložka zeleného čaju s názvom EGCG  dokonca znižuje množstvo tukov, ktoré príjmate, keď jete. To zároveň pomáha znižovať hladinu cholesterolu, spôsobuje aj spomínanú stratu hmotnosti, čo je pre mnohé ženy naozaj dôležité.

Čítajte: Masážna pištoľ naberá u ľudí na popularite: Hĺbková bodová masáž rozmasíruje ktorúkoľvek časť tela

Na to, aby sa však pozitívne účinky zeleného čaju prejavili, by ste si mali dopriať aspoň 3 šálky denne. Ideálne je dať si čaj ráno, okolo desiatej a tesne po obede. 

"Sú známe štúdie, ktoré preukázali, že pitie zeleného čaju, dokáže zvýšiť kalorickú spotrebu organizmu o 3-4%. Z dlhodobého hľadiska, teda viete výrazne prispieť k celkovému objemu stratených kilogramov a zároveň si pomôcť k udržaniu ideálnej váhy."

Pri zelenom čaji by ste si mali dávať pozor aj na samotnú jeho prípravu. Nemal by sa zalievať úplne vriacou vodou, ideálna je teplota niekde okolo 80°, aby si zachoval všetky potrebné aktívne látky. Samozrejme v tomto celom je podstatné prispôsobiť chudnutiu aj jedálniček. Vaša strava by bala byť pestrá, vyvážená a kvalitná. Na to netreba zabúdať. 

Pozitívne účinky zeleného čaju na náš organizmus:

  • antioxidačné
  • protirakovinové
  • protizápalové
  • podporuje chudnutie
  • udržiava stabilnú glykémiu
  • znižuje riziko vzniku cukrovky II. typu
  • znižuje krvný tlak

​Neprehliadnite: Kde sa berie tuk v nohách? Fitness tréner prezradil 4 jednoduché cviky na schudnutie z nôh

Koľko šálok zeleného čaju si denne doprajete?

spolu hlasovalo 125 ľudí

Jednu
71
Dve
26

- Najčítanejšie -

Najväčší dom nábytku na webe