Presunúť na hlavný obsah

Pripravte sa na leto: 3 kroky, ktoré vám pomôžu k vytúženej figúre

Chudnutie a diéty

Perfektné krivky a hladká pokožka, môžu byť realitou pre každú ženu. Len treba staviť na overené rady a triky, ktoré fungujú.

Leto nám už klope na dvere a dopracovať sa k vytúženej postave je niečo, po čom túži nejdedna z nás. Hoci sa môže zdať, že nám zostáva už krátky časový úsek, všetko sa dá stihnúť. Len treba staviť na overené triky a tipy, ktoré skrátka fungujú. Pozrite sa spolu s nami, na čom stavať, pokiaľ to chcete stihnúť do štyroch týždňov. 

1. Týmto veciam povedzte "au revoir"

Na najbližšie obdobie sa budete musieť vzdať alkoholu (áno aj pohár vína, či champagne sa počíta), mliečnych produktov, pšeničkej múky, rafinovaného cukru a polotovarov. Ideálny je jedálniček, ktorý sa vždy pri chudnutí skloňuje - no zaručene funguje. 80% vášho denného kalorického príjmu by mala tvoriť zelenina, zvyšok treba doskladať zdravými tukmi, bielkovinami a sacharidmi. 

Okrem zloženia jedálnička je dôležité zamerať sa aj na jeho časovanie a množstvá. Pokojne môžete jesť osem, ale aj tri jedlá denne. Dobrajte si sýte raňajky, alebo ich vynechajte a začnite deň až obedom.

Čítajte: Masážna pištoľ naberá u ľudí na popularite: Hĺbková bodová masáž rozmasíruje ktorúkoľvek časť tela

Môžete napríklad fungovať aj na prerušovanej hladovke. Teda vynecháte raňajky a budete jesť až na obed. Je to len na vás.

Podstatné je, aby ste mali vyšší kalorický výdaj ako príjem. Je fajn držať sa aj kalorických tabuliek, pri ktorých hneď viete na čom ste. 

2. Voda ako prostriedok k redukcii a eliminácii pomarančovej pokožky

Práve hydratácia je nesmierne dôležitá, ak chcete schudnúť. Aj keď veľa žien na to zabúda. Snažte sa piť každých dvadsať minút aspoň 2 deci vody. Odplavíte z tela toxíny, podporíte lymfu, budete mať lepšiu náladu, eliminujete vznik migrén a naozaj časom, takto perfektne prečistíte svoje telo.

3. Pohyb, ktorý formuje

Áno, zmena jedálnička a pohyb sú niečo, čo spolu vždy úzko súvisí. Počas redukcie hmotnosti zapájajte najmä cviky, ktoré rýchlo spaľujú.

Dobrá je kombinácia behu, spinningu, skákania na švihadle, brušákov, drepov a plávania. V tomto máte všetko, čo kalórie rýchlo spaľuje, no zároveň pomáha telu k rýchlejšej regenerácii.

​Neprehliadnite: Kde sa berie tuk v nohách? Fitness tréner prezradil 4 jednoduché cviky na schudnutie z nôh

Fajn je si raz do mesiaca, dopriať aj lymfodrenáž. Pokiaľ trpíte celulitídou, práve toto vám pomôže aktivovať  všetky potrebné procesy, k eliminácii hmotnosti. 

Počas redukčného obdobia, nezabúdajte aj na príjem vitamínov, ktorých spotreba, zhadzovaním kíl nadmerne klesá: 

  • magnézium: zohráva významnú úlohu pri viac ako 600 bunkových procesoch, vrátane produkcie energie, fungovania nervovej sústavy 
  • draslík: udrživa správny krvný tlak, rovnováhu telesných tekutín a je podstatný pre dobré fungovanie svalov a nervovej sústavy
  • vápnik: je okrem iného potrebný pre správnu činnosť srdca
  • železo: viaže na seba kyslík v krvi, zlepšuje fungovanie imunitného systému a činnosť mozgu

Je pre Vás leto, vrámci formovania postavy, kľúčovým obdobím?

spolu hlasovalo 27 ľudí

- Najčítanejšie -

Najväčší dom nábytku na webe