Presunúť na hlavný obsah

Toto sa stane s vaším telom, ak prejdete 10 000 krokov alebo 6 km denne: Výsledky vás príjemne prekvapia

Chudnutie a diéty

Chôdza je pre telo ten najprirodzenejší pohyb a dokážete vďaka nej skvele telo tvarovať. Pozrite sa spolu s nami, čo vám zaručí vytúžený efekt na postave.

Chôdza, ktorá formuje k vysnívanej figúre

Základom pohybu a dalo by sa povedať, že aj celkového efektívneho chudnutia je chôdza. Ak sa chcete udržať v TOP forme, dobrej kondícii, postačí vám intezívny denný pohyb bez toho, aby ste sa museli trápiť vo fitku. Len musí byť skutočne založený na dennej báze. V tomto prípade skrátka majú ísť výhovorky bokom.

Neprehliadnite: Jedno znamenie čaká najbližšie dni rozprávkový život na dosah. Finančný úspech a osoba, ktorá mu otvorí oč

Limit, v ktorom by ste sa mali hýbať ak chcete naozaj schudnúť je desaťtisíc krokov denne, čo predstavuje približne šesť kilometrov chôdze, počas dňa. A naozaj sa na tom zhodujú aj odborníci.

"Podľa môjho názoru je 10 000 krokov denne minimum, ak chcete na svojej postave pociťovať a aj vidieť reálne zmeny. Telo sa totiž na úvod potrebuje zahriať a až potom začína spaľovať. Keď to chceme zovšeobecniť, toto nastáva zhruba po troch kilometroch rýchlej chôdze, takže pokiaľ potrebujete byť v kalorickom deficite, tie tri kilometre navyše, sú presne to, čo vám chýba. Aj keď ja osobne hovorím až o  štyroch," fitness tréner Mgr. Martin Samko.

Pravidlá rýchlej chôdze:

  • Začnite úplne jednoducho, postupne zvyšujte samotné trvanie na vyššiu úroveň.
  • Ak nemôžete kráčať denne, vyhraďte si čas aspoň 3-krát týždenne.
  • Vyhnite sa chôdzi 1 až 1,5 hodiny po jedle.
  • Sledujte si polohu, v ktorej kráčate. Telo a ramená by mali byť  vždy a za každých okolností vystreté a brucho vtiahnuté. Na to nezbúdajte.

Prečítajte si: Zažijete pri nich vášeň, ako pri nikom inom. Dominantou týchto troch znamení je to, čo sa odohráva v spálni

Ak sa budete harmonogramu 10 000 krokov denne, či 6 kilometrov držať, naozaj už po mesiaci uvidíte na svojom tele výsledky.

Výrazne sa vám podarí zoštíhlenie vnútrných stehien, brucha, oblasti pása a bokov, čo sú najproblematickejšie partie u žien, zároveň získate potrebné svalstvo a pozdvihnutie v oblasti nôh, ruky už nebudú také ochabnuté a to všetko si okolie okamžite všimne. Čiže, ak cvičenie vo fitku nie je vašou šálkou kávy, toto môže byť ideálna cesta. A najmä pred letom, nemyslíte? 

- Najčítanejšie -

Najväčší dom nábytku na webe