Presunúť na hlavný obsah

Ide to aj bez cvičenia: Odhaľte tri kroky ku krásnemu telu bez športu

Chudnutie a diéty

Schudnúť dokážete aj bez cvičenia vo fitku, či ranného behu. Prezradíme vám ako na to, no musíte si uvedomiť, že teraz už na výhovorky, prečo vám to nejde, nebudete mať priestor. Inšpirujte sa tromi krokmi, ktoré pri zhadzovaní naozaj fungujú.

Niektoré ženy na cvičenie nemajú čas, niektoré to skrátka nebaví a nedokážu si z toho urobiť rutinu. Ak patríte do jednej z týchto kategórií, no potrebujete zhodiť, čítajte ďalej. Ono aj to chudnutie, ide bez pohybu, aj keď tá cesta je v danom prípade, o niečo pomalšia. Pravdou však zostáva, že až 80% úspechu pri chudnutí, tvorí naša strava. Preto je dobré, venovať jej špeciálnu pozornosť. 

1. Kľúčový je denný kalorický príjem a výdaj pohybu

Ak potrebujete naozaj zhodiť, váš kalorický príjem by nemal prekročiť 1500 kcal. Ideálne je rozdeliť si ho na samostané jedlá - teda raňajky  (375 kcal), desiata (150 kcal), obed (450 kcal), olovrant (150 kcal), večera (375 kcal). Vrámci tohto, nezabúdajte na dostatočný príjem bielkovín, no tiež to s ním nepreháňajte. 

Neprehliadnite: Jedno znamenie čaká najbližšie dni rozprávkový život na dosah. Finančný úspech a osoba, ktorá mu otvorí oči

"Ja tvrdím, že osvedčený model je 1 gram bielkoviny na kilogram hmotnosti. Aj vďaka tomu sa vám bude svalová hmota znižovať pomalšie a vy zabránite aj príliš rýchlemu spomaleniu metabolizmu. Okrem kvalitného kuracieho, hovädzieho mäsa, je výborný bielok z vajíčka, strukoviny. Nezabúdajte na dostatočný príjem zeleniny, časť ovocia, orechy, tmavú ryžu, fajn sú aj ryžové cestoviny,"  vysvetľuje na úvod fitness trénerka Miriam Kardošová.

2. Voda, voda, voda

Pokiaľ chcete aby ručička na váhe išla smerom nadol, bez vody to nepôjde. Ideálne je denne vypiť minimálne dva litre vody. Tréneri však hovoria až o 3,5 litroch. Práve dostatočný pitný režim, podporuje zdravé chudnutie, vyplavuje z tela toxíny, podpodruje prirodeznú funkciu metabolizu. A to sú všetko veci, ktoré skrátka potrebujete.  

"Je naozaj dobré aj samotný jedálniček, obohatiť o potraviny bohaté na vodu - melóny, uhorky, rôzne šaláty. Ide letná sezóny, takže telo si to bude aj viac žiadať samo."


3. Spánok, ktorého dostatok naozaj pomáha efektívnejšie telu spaľovať

Pokojný spánok je pre telo vlastne takmer rovnako dôležitý ako zdravá a kvalitná strava. Je dokázané, že jeho nedostatok je jedným z hlavných faktorov podporujúcich vznik obezity. Vtedy je totiž funkcia spaľovania tukov v tele sčasti narušená a dochádza k pocitom, ktoré podporujú vznik hladu. Preto je dobré sa takýmto situáciám naozaj vyhýbať. 

Prečítajte si: Zažijete pri nich vášeň, ako pri nikom inom. Dominantou týchto troch znamení je to, čo sa odohráva v spálni

"Podľa mojich skúseností je pre telo naozaj ideálnou voľbou aspoň sedem hodín neprerušovaného spánku. Organizmus sa potrebuje zregenerovať, uvoľniť a vďaka tomuto, sa budete nielen cítiť lepšie, ale budete aj pri stravovaní prirodzene siahať skôr po tých zdravších variantách. Klesne vaša chuť na sladké a to je efekt, ktorý je tiež veľmi dôležitý pri formovaní postavy."

V akom veku sa Vám najťažšie zhadzovalo?

spolu hlasovalo 84 ľudí

- Najčítanejšie -

Najväčší dom nábytku na webe