Presunúť na hlavný obsah

Oživte domácu fitness rutinu: Zaraďte do tréningu tieto cviky, pri ktorých spálite extrémne množstvo kalórií

Chudnutie a diéty

Pokiaľ ste svoj domov premenili aj malé fitko a nedáte na cvičenie dopustiť, máme pre vás tipy na inšpiratívne cviky, vďaka ktorým spálite viac kalórií, no zaberú vám málo času.

Aj keď sme aktuálne všetci nejako limitovaní a nedá sa cvičiť úplne podľa toho ako sme boli zvyknutí, aj doma dokážete urobiť naozaj veľmi veľa. Stačí len chcieť a premeniť svoju fitness rutinu na niečo, čo nás bude naozaj baviť. To je totiž podľa fitness trénerov základ úspechu, ak chcete naozaj zhodiť bez toho, aby ste sa museli trápiť. Takže medzi klasické výpady, jumping jackov a drepy, prineste aj nový, o niečo akčnejší vietor. Napríklad aj taký obyčajný beh, sa dá robiť inak!

Neprehliadnite: Jedno znamenie čaká najbližšie dni rozprávkový život na dosah. Finančný úspech a osoba, ktorá mu otvorí oči

Skrátka vás pohyb musí napĺňať a keď to tak aj nie je, zmeniť to dokážete len vy. Inšpirujte sa TED na oko klasickými cvikmi, pri ktorých však viete spáliť množstvo kalórií, v naozaj krátkom čase. 

Intenzívne a účinné

"To, čo najlepšie spaľuje je ranný beh, respektíve intenzívne kardio. Je však dôležité, dopriať si ho tesne po prebudení. Vtedy je to najúčinnejšie. Pokojne stačí 20-30 minút. No ak to robíte denne, výsledok sa dostaví oveľa skôr ako predpokladáte," vysvetľuje na úvod fitness trénerka Miriam Kardošová.

Ak práve nepatríte k milovníčkam behu, skúste alternatívu. Urobte si 20 minútovku, počas ktorej budete striedať chôdzu (5 minút), poklus (5 minút), výskoky (3 minúty), beh (2 minúty), chôdza (5 minút). Je to energické, akčné, dynamické a naozaj účinné. Pri tomto type tréningu, uvidíte výsledky už po 5 dňoch.

Skoky cez švihadlo

Aj vy to máte ešte v čerstvej pamäti, z telesnej zo základnej školy? Tak je čas to zmeniť. Skákanie cez švihadlo je niečo, čo je nielen zábavné, ale naozaj pri ňom spálite veľké množstvo kalórií. Zároveň tvarujete celé telo, formujete si nohy, zadok, brucho a stehná. Dokážete spáliť asi 100 kalórii počas 10 minút, čo je podobný počet ako pri behu, no za kratší čas. 

"Pri cvičení nezabúdajte však na to, že nemôžete uprednostňovať kvantitu nad kvalitou. Je totižto nezmysel, ak niekto tvrdí, že 40 nekvalitných opakovaní vám prinesie lepšie výsledky ako 5 - 10 kvalitných a pomalých."

Prečítajte si: Zažijete pri nich vášeň, ako pri nikom inom. Dominantou týchto troch znamení je to, čo sa odohráva v spálni

Akčné bicyklovanie

Je samo o sebe pri zhadzovaní skvelá vec - šetrné k našim kĺbom, nie je náročné na fyzickú kondíciu, keďže si môžeme zvoliť pomalšie tempo, ktoré budete postupne zvyšovať. No a v neposlednom rade, viete ho veľmi pekne variovať. Skúste výstup do kopcov, striedať s ležérnou jazdou, zájdite na bicross, kde dokážete posúvať svoje limity a učiť sa niečo nové. Zábavné a mimoriadne efektívne zároveň.

Koľko kalórií spálite pri jednotlivých činnostiach:

 • Box - 800 kalórií
 • Behanie - 700 kalórií
 • Plávanie - 680 kalórií
 • Bicyklovanie - 604 kalórií
 • Rýchla chôdza so záťažou - 406 kalórií
 • Posilňovanie s činkami - 340 kalórií
 • Pilates - 320 kalórií
 • Tancovanie - 306 kalórií
 • Skákanie na trampolíne - 252 kalórií
 • Domáce práce - 235 kalórií
 • Záhradkárčenie - 206 kalórií
 • Varenie - 69 kalórií
 • Prechádzka so psom - 136 kalórií

Zlaté pravidlo - chudne sa kalorickým deficitom – teda spálením viac kalórií ako prijmeme! A najlepším tréningom je ten, pri ktorom vydržíme dlhodobo a ktorý budeme robiť pravidelne.

- Najčítanejšie -

Najväčší dom nábytku na webe