Presunúť na hlavný obsah

Znovuzrodenie tela: Menšie brucho, pevnejší zadok a hladšia pokožka za 5 dní

Chudnutie a diéty

Ak sa budete držať pár základných pravidiel počas 5 dní, môžete sa cítiť fyzicky úplne inak. Stačí len niečo zo svojho jedálnička vynechať, niečo pridať a prejaví sa to naozaj veľmi pozitívne. Plochšie bruško, hladká pokožka a nejaké to kilo dole, vás určite poteší.

Cítite sa neustále unavená, bez energie, trápi vás nafúknuté brucho a neviete, čím to môže byť? My pravdepodobne áno. Mnohé z týchto vecí totiž spôsobuje náš jedálniček a jeho zlé zostavenie. Na vine sú najmä nasýtené tuky a jednoduché cukry: sladkosti, lepok, mlieko, káva, alkohol.

Práve preto budete musieť dať týmto potravinám a jedlám na istý čas zbohom. Naozaj stačí 5 dní a uvidíte efekt. No a vyhnete sa zbytočnému "zavodneniu" tela a prejaví sa to v tom najlepšom, nielen na figúre. 

Mohlo by vás zaujímať: 10 potravín, ktoré zmenšia nafúknuté brucho: Podporujú trávenie a znižujú zadržiavanie vody v tele

1. Začnite deň bielkovinovými raňajkami

Milujete ovsené vločky s ovocím a jogurtom práve na raňajky? Tak to je veľká chyba. Skúste ich na pár dní vymeniť za jedlo s vyšším podielom bielkovín. Skvelou voľbou je napríklad omeleta, či praženica. Nielenže vás zasýti, ale pár hodín rozhodne nebudete mať tendencie siahnuť po ničom inom. 

2. Pitný režim obmedzte na čistú vodu

Vymeňte obľúbené ovocné šťavy, za čistú vodu, či zelený čaj. Postačí pár dní a budete sa cítiť oveľa lepšie. Vynechajte alkohol, kávu si doprajte len v 80 mg prijatého kofeínu denne. 

3. Zabudnite na ľahké večere

Na večeru nemusíte jesť len šaláty, ani omylom.  Práve tento mýtus, totiž mnohým ľuďom spôsobuje problémy s nafukovaním. Surová zelenina sa večer totiž ťažšie trávi.

Správna porcia večere by mala obsahovať tretinu kvalitnej bielkoviny (chudé mäso, rybu, vajíčko, ), tretinu porcie zeleniny)a tretinu sacharidov (ražný chlieb, celozrnné  cestoviny, ryža basmati, kuskus, bulgur).

Čítajte tiež: Potravinová pyramída na chudnutie: Detailný zoznam potravín a odporúčané veľkosti porcií, aby ste nepriberali

Príklad jedálnička na tri dni:

1. deň

  • Raňajky: omeleta
  • Obed: batátovo - zelerové hranolky, paradajky a listový šalát
  • Večera: hustá brrokolicová polievka beez mlieka a smotany

2. deň

  • Raňajky: vajíčko s avokádom a ražný chlieb
  • Obed: domáca tortilla s hovädzím mäsom
  • Večera: vývar bez rezenacov

3. deň

  • Raňajky: nátierka zo sušených paradajok a plátok kváskového chleba
  • Obed: pečená ryba na grile, batátové pyré so zeleninou
  • Večera: zeleninové hranolky - batát, mrkva, zeler

V tomto nastavení pokračujte aj nasledujúce dva dni. Jeden deň by bolo ideálne piť len čistú vodu. Ide o malý detox, ktorý pomôže telu odplaviť nepotrebné a škodlivé látky. Najlepšie je, dať si ho ako predposledný. Uvidíte, že nielen vaša figúra, ale aj pleť sa vám poďakuje. A budete sa cítiť oveľa lepšie. 

  •  

- Najčítanejšie -