Presunúť na hlavný obsah

Potraviny, ktoré vám pomôžu viac ako klasické vitamíny: Lekárka prezradila, v čom to je

Zdravie

Podpora imunity je v aktuálnom období na mieste viac ako kedykoľvek predtým. A strava je v tomto ohľade kľúčová. Tieto potraviny vám pomôžu dokonca viac ako klasické vitamíny. Lekárka prezradila, v čom to je.

Tieto potraviny vás nielen zasýtia, ale majú aj množstvo zdravotných benefitov. Sú zdravé, chutné, obsahujú dávku najdôležitejších vitamínov ako A, C, D, K. No a ich vedľajším benefitom je, že majú aj detoxikačné účinky a dostanú vaše telo do formy. Na dané druhy nedajú lekári a odborníci na zdravú výživu dopustiť. Pozrite sa spolu s nami, čo by ste mali rozhodne zaradiť do svojho jedálnička. 

Čítajte tiež: Potravinová pyramída na chudnutie: Detailný zoznam potravín a odporúčané veľkosti porcií, aby ste nepriberali

Zázvor ako všeliek

V tradičnej čínskej medicíne nedajú lekári na zázvor dopustiť. Používajú ho na posilnenie žalúdka, sleziny a pľúc. "Pomáha k zdravému tráveniu, pôsobí protizápalovo, ničí baktérie. Výborne funguje proti únave, stimuluje krvní obeh a podporuje cirkuláciu krvi a zároveň aj lymfatického systému. Práve to sa odráža vo zvýšenom odplavovaní toxínov z tela," vysvetľuje na úvod MUDr. Gabriela Majtánová, internistka. Preto by vám určite nemal v strave chýbať. 

Cesnak ako prírodné antibiotikum

"O cesnaku je známe, že vďaka obsahu allicinu pôsobí ako prírodné antibiotikum. Bojuje proti vnútorným parazitom, ničí baktérie, vírusy a plesne." Prečisťuje krv, má protizápalové účinky, znižuje krvný tlak a podporuje tvorbu bielych krviniek. Rovanko posilňuje imunitný systém

Kapusta ako zdroj najdôležítejších vitamínov

Jej hlavným benefitom je, že dokáže aktivovať činnosť obličiek, zvyšuje vylučovanie nadbytočných tekutín a tiež škodlivých látok z tela. Kapusta je vynikajúcim zdrojom vitamínov A, C, E, k a kyseliny listovej. 

Mohlo by vás zaujímať: Raňajky by ste nemali vynechávať: Takto by mal vyzerať začiatok vášho dňa, aby sa na vás nelepili kalórie a tuky

Jablká ako prírodné zlato

Jablká sú naozaj prírodným ”zlatom”. "Obsahujú množstvo enzýmov, vitamíny A, B, C, E, veľa minerálov ako draslík, vápnik, horčík, železo, zinok a dokážu telo skvele prečistiť." Sú výborným antioxidantom, posilňujú imunitu a dokonca majú aj protizápalové účinky. Navyše ak máte problémy s trávením, rozhodne sú skvelou voľbou.

Avokádo ideálny zdroj kvalitných tukov

Obsahuje množstvo kvalitných tukov, proteínov a znižuje výrazne hladinu cholesterolu. Podporuje trávenie, vyrovnáva hladinu cukru v krvi. Je dobrým pomocníkom pri chudnutí, takže by ste na neho nemali vo svojej strave zabúdať. 

"Naozaj platí, že ak tieto potraviny zaradíte do jedálnička na dennej báze, dostanete do tela dostatočné množstvo vitamínov. Áno až také, že externé faktory ako zdroje vitamínov v tabletkovej forme, mu už nemusíte dodávať," dodáva lekárka na záver.

- Najčítanejšie -